Ordu’dan Edirne’ye bir yol gider, ruh üfler, umut tohumları eker…

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Yusuf Kaplan’ın bugünkü (18.04.2022)''Ordu’dan Edirne’ye bir yol gider, ruh üfler, umut tohumları eker…’’ başlıklı yazısı.

Ramazan başlamadan önceki derslerde MTO talebelerimize “Arkadaşlar! Ramazan MTO’da yaşanır. Bu yıl Ramazan çok farklı olacak! Ramazan’da MTO ruhu ve kardeşlik rüzgârı esecek!” demiştim.

Bu cümleleri kurarken MTO ruhunun ve kardeşlik rüzgârının sadece MTO’da eseceğini düşünmemiştim; bütün Türkiye sathına dalga dalga yayılacağını biliyordum…

Nitekim öyle de oluyor…

ORDU’NUN UMUT IŞIKLARI

Hami kardeşimle Sabiha’dan Ordu uçağına bindik. Merzifon havaalanında bir kardeşimiz bizi aldı. Ordu programını düzenleyen Burhaneddin Kansızoğlu kardeşim çok güzel bir organizasyon yapmış.

Kültür Merkezi’ne geçmeden önce Olgun Bey kardeşimin ısrarlı daveti üzerine Ordu Ensar’da yarım saat süren bir sohbet gerçekleştirdik.

Ardından Kültür Merkezi’nde MTO Talebe Buluşması programı yaptık; sonra konferansa geçtik, daha sonra da MTO Talebe Buluşması’na kaldığımız yerden devam ettik. Bütün MTO talebeleriyle tanıştık teker teker; hayallerini, MTO için neler düşündüklerini; ülkemiz, coğrafyamız ve insanlık için ne tür rüyalar gördüklerini konuştuk gece 12.00’ye kadar…

Salondaki MTO ruhu ve İslâm kardeşliği anlatılmaz, yaşanarak bilinebilirdi ancak. Leziz, nefis bir ruh vardı salonda.

Sade, güzel bir iftar yaptık hep birlikte bütün kardeşlerimizle Ordu’da.

Sadece sosyal medyada yayınlanan fotoğraflara bakarak Ordulu bir dostum, “Ordu Ordu olalı böyle bir ruhu ilk defa gördü” diye bir yorum yaptı.

Lojistik destekleri için Ordu Belediye Başkanımız Hilmi Güler Bey’e ve Ordu programımıza emek veren MTO talebesi kardeşlerime yürekten teşekkür ediyorum.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pakistan seyahati izlenimleri… 27 Haziran 2022 | 496 Okunma Pakistan-Türkiye ilişkilerinin sınırları ve ufukları… 26 Haziran 2022 | 256 Okunma Üç Mahmud Efendi: Temelleri-Koyucu, Kurucu, “Koruyucu” 24 Haziran 2022 | 1.065 Okunma Kültür ç/ağ’ında iktidar olmak ve büyük ruh atılımı 20 Haziran 2022 | 180 Okunma Dijital uygarlık: Miyoplaşma, yüzeye hapsolma ve uygar barbarlık 19 Haziran 2022 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar