Öncü kuşak, medeniyet tasavvuru ve kardeşlik seferberliğinin yeşerttiği umut

Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuzun I. Anadolu Seferi'ni Selçuklu medeniyetimizin kurucu şehirlerinden Sivas'tan başlatmış, oradan Elazığ ve Malatya’ya uzanmıştık.ANADOLU RUHU VE NECİP FAZIL’IN...

Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuzun I. Anadolu Seferi'ni Selçuklu medeniyetimizin kurucu şehirlerinden Sivas'tan başlatmış, oradan Elazığ ve Malatya’ya uzanmıştık.

ANADOLU RUHU VE NECİP FAZIL’IN PALTOSU

Anadolu ruhu, bir kıtanın, gönül coğrafyasının adıdır. Bu ruh, iki asırdır can çekişiyor, toparlanıp kendine gelmeyi bekliyor. Anadolu ruhunu, Anadolu kıtası olarak adlandırıp hayata döndüren, şahlandıran ilk kişi, ilk öncü Necip Fazıl Kısakürek üstadımız olmuştu.

Onun yaktığı Büyük Doğu meş’alesi büyük doğum’un kıvılcımlarını çaktı. Anadolu Seferleri sırasında verdiğim konferanslarda da söylediğim gibi, bu toprakların ruh köklerine diriltici aşıyı Necip Fazıl yaptı ilkin. Ruh köklerine sahip çıkan ilk kuşakları o yetiştirdi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuz’un II. Anadolu Seferi (2) 17 Ekim 2021 | 10 Okunma Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuz’un II. Anadolu Seferi (1) 15 Ekim 2021 | 171 Okunma MTO yok oluşa “dur!” diyecek, geleceğimizi inşa edecek tohumları ekecek… 11 Ekim 2021 | 432 Okunma Medyanın üç şiddeti ve hayata ayartıcı orman kanunlarının hükmetmesi 10 Ekim 2021 | 94 Okunma Tarım ve gıda, bir millî güvenlik meselesidir artık! 08 Ekim 2021 | 812 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar