“Mülteci” sorunu büyümeden ve ümmet bilincini zedelemeden çözülmeli

Bu hafta başında, hiç beklenmedik bir şehrimizde, hiç beklenmedik bir hâdise yaşadık: Orta Anadolu’nın kalbi, Türkiye’nin en büyük ticaret merkezlerinden biri, Kayseri, daha önceden pek...

Bu hafta başında, hiç beklenmedik bir şehrimizde, hiç beklenmedik bir hâdise yaşadık: Orta Anadolu’nın kalbi, Türkiye’nin en büyük ticaret merkezlerinden biri, Kayseri, daha önceden pek yaşamadığı, yaşaması hayal bile edilemeyecek, kendisine fazlasıyla yabancı bir hâdiseyle sarsıldı: Ülkeyi kaosa sürükleme potansiyeline sahip büyük bir provokasyona sahne oldu.

Kayseri’de patlak veren ürpertici bir tecavüz hâdisesinin sosyal medyada servis edilmesinden sonra..

Türkiye’nin nereye doğru sürüklendiğini henüz tam olarak idrak edemediğimiz büyük bir sosyo-kültürel felâketin, “sığınmacılar” veya “göçmen” sorununun ilerde kazanabileceği boyutlara ilişkin ürpertici bir örneğine tanık olduk böylelikle.


GÖKMEN ÇİÇEK: KAYSERİ’NİN GÜLÜ

Bir Suriyelinin küçük bir Suriyeli çocuğa tecavüz ettiğine dâir görüntüler yayıldı etrafa bir anda. Bu görüntüler, haklı olarak, infial uyandırdı bütün Türkiye çapında.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump’a suikast, Yahudi gücünün tahtını sallayacak süreci tetikledi… 19 Temmuz 2024 | 28 Okunma Zihnî işgal meyvesini verdi: Sosyolojik ve kültürel yıkım kontrolden çıktı! (2)  15 Temmuz 2024 | 1.297 Okunma Zihnî işgal meyvesini verdi: Sosyolojik ve kültürel yıkım kontrolden çıktı! 14 Temmuz 2024 | 438 Okunma NATO, belasını bulacak: NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti! 12 Temmuz 2024 | 3.068 Okunma Hicret ruhu: Direniş, Diriliş ve Yenileniş yolculuğu  08 Temmuz 2024 | 1.307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar