Millet, devleti kurtardı; ama devleti kurmasına izin verilecek mi?

15 Temmuz gecesi, Türkiye’ye büyük bir saldırı oldu. İçerdeki hâinleri kullanarak dış-güçler tarafından tezgâhlanan bir saldırıydı bu!

Türkiye’nin, bu milletin varlığına kasteden alçakça bir işgal girişimiydi bu aslında: O yüzden bu ülkenin Meclis’i bombalandı -tarihinde ilk kez! O yüzden halka bu ülkenin F-16’larıyla, helikopterleriyle bomba yağdırıldı; tanklarla masum insanlar katledildi!

Ama bu millet, asil bir millet olduğunu gösterdi: Tanklara göğsünü siper etti ve tarihte benzerine az rastlanır bir direniş örneği sergiledi: Sarsılmaz inancıyla, vatan sevgisiyle tankları “ezdi geçti”.

15 Temmuz darbe ve işgal girişiminden hemen sonra yazdığım ilk yazılardan birini dikkatle okumanız -özellikle devlet ricalinin alını çizerek okuması- dileğiyle yeniden yayımlıyorum.

15 TEMMUZ RUHU’NU YOK EDECEK TEHLİKELİ YÖNELİM...

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim: 15 Temmuz gecesi, millet, devleti kurtardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Toplumun ruhunu yitirme tehlikesine “dur” deme mücadelesi... 05 Temmuz 2020 | 323 Okunma İstanbul Sözleşmesi’yle İstanbul’un fethinin intikamını almak istiyorlar! 02 Temmuz 2020 | 20 Okunma Rüya gibi bir başlangıçtı, tarihin aktığını hissettim önümüzde/n... 29 Haziran 2020 | 2.003 Okunma Eksiliyor insan... Uyan ey gözlerim, gafletten uyan! 28 Haziran 2020 | 440 Okunma Vesayetin hukuku, hukukun vesayeti 26 Haziran 2020 | 132 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar