Millet, devleti kurtardı; ama devleti kurmasına izin verilecek mi?

15 Temmuz gecesi, Türkiye’ye büyük bir saldırı oldu. İçerdeki hâinleri kullanarak dış-güçler tarafından tezgâhlanan bir saldırıydı bu!

Türkiye’nin, bu milletin varlığına kasteden alçakça bir işgal girişimiydi bu aslında: O yüzden bu ülkenin Meclis’i bombalandı -tarihinde ilk kez! O yüzden halka bu ülkenin F-16’larıyla, helikopterleriyle bomba yağdırıldı; tanklarla masum insanlar katledildi!

Ama bu millet, asil bir millet olduğunu gösterdi: Tanklara göğsünü siper etti ve tarihte benzerine az rastlanır bir direniş örneği sergiledi: Sarsılmaz inancıyla, vatan sevgisiyle tankları “ezdi geçti”.

15 Temmuz darbe ve işgal girişiminden hemen sonra yazdığım ilk yazılardan birini dikkatle okumanız -özellikle devlet ricalinin alını çizerek okuması- dileğiyle yeniden yayımlıyorum.

15 TEMMUZ RUHU’NU YOK EDECEK TEHLİKELİ YÖNELİM...

Şunu rahatlıkla söyleyebilirim: 15 Temmuz gecesi, millet, devleti kurtardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hayat boşluktan nefret eder! Eğer öncü bir kuşak yetiştiremezsek “boşluk” mezarımıza döner! 23 Ağustos 2019 | 407 Okunma Himalaya eteklerinden süzülen kan: Keşmir 19 Ağustos 2019 | 2.795 Okunma Sen, Sen olamazsın, kendine sahip olmadıkça... 18 Ağustos 2019 | 235 Okunma Sanal tek dünya devletine doğru... 16 Ağustos 2019 | 647 Okunma Mehmet Yavuz: Ölümüyle de “yaşayan” ve “yaşatan” güzel bir Müslüman 12 Ağustos 2019 | 2.254 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar