Liberalizm, parayla konuşturur, libidoyla susturur!

Televizyonlarda, şurda, burda, falan niçin kaybetti, filan parti nasıl kazandı, diye saçmalamaya devam ediyorlar -hâlâ!Bu ülkede tam bir entelektüel felçleşme yaşanıyor!Başına ne geldiğini bilmeyen...

Televizyonlarda, şurda, burda, falan niçin kaybetti, filan parti nasıl kazandı, diye saçmalamaya devam ediyorlar -hâlâ!

Bu ülkede tam bir entelektüel felçleşme yaşanıyor!

Başına ne geldiğini bilmeyen sığ bir entelijansiyası olan tek ülke Türkiye!

Konuşmamız gereken, siyaseten neyi, nasıl kaybettiğimiz değil, her şeyi siyasete kilitlemenin, sahiciliğimizi, dolayısıyla, İslâmî duyarlıklarımızı nasıl ürpertici şekillerde buharlaştırdığı yakıcı meselesidir.

Bu toplumu sekülerizmin kölesi hâline getiren, toplumun makyavelistleşmesine, sahiciliğini kaybetmesine neden olan liberalizmle hesaplaşmadan, liberalizmi sigaya çekmeden, nereye ve neyle sürüklendiğimizi felsefî olarak vuzûha kavuşturmadan havanda su döveriz sadece.

Şunu bilelim: Biz, siyaseten kaybettiğimizde değil, asıl kültürel olarak, zihnî olarak kaybettiğimizde, yani, değerlerimizi yitirdiğimiz zaman kaybettiğimizi aslâ unutmayalım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Millet, devleti kurtardı; ama devleti kurmasına izin verilecek mi? 15 Temmuz 2019 | 1.532 Okunma S-400’lerin anlamı: Türkiye’nin istiklal ve istikbal sınavı 14 Temmuz 2019 | 1.942 Okunma 15 Temmuz rüzgârını, kalıcı bir ruha dönüştüremezsek... 12 Temmuz 2019 | 608 Okunma Tarihi, ekmek için değil hakikat için nefes alıp veren asil toplumlar yapar! 08 Temmuz 2019 | 466 Okunma Liberalizm, parayla konuşturur, libidoyla susturur! 07 Temmuz 2019 | 442 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar