Kurban’ı “cinayet” olarak görmek!

ABD Başkanı Joe Biden, ilginç bir Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Kurban’ın “dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirdiğini” söyledi. “Böylesine güzel bir bayramları olduğu...

ABD Başkanı Joe Biden, ilginç bir Kurban Bayramı mesajı yayınladı. Kurban’ın “dünyaya barış, kardeşlik ve huzur getirdiğini” söyledi. “Böylesine güzel bir bayramları olduğu için” Müslümanları tebrik etti.

Ama Türkiye’deki İslamofobiklerde böyle nezaket de yok. Onlar kurban bayramının anlamını ve önemini Biden kadar olsun kavramaktan uzaklar!

Yazık gerçekten!

Her yıl Kurban Bayram’ında aynı ilkellikle karşı karşıya kalıyoruz.

Bayramda bile, bayramı zehir etmek sadece bizim ülkemize özgü bir “ilkellik” örneği! Ne yazık ki, böyle.

Bizden başka hiçbir toplumda o toplumun inanç sistemi, ibadetleri böylesine aşağılanmaz!

Dünyada gitmediğim ülke kalmadı neredeyse ama böyle bir şey görmedim hiçbir yerde!

Daha bayramın ilk gününde, hatta arife gününden itibaren sosyal medyada, şurda-burda kurbanın, “katliam” olduğunu, “cinayet” olduğunu söyleyerek bayramı bu yıl da zehir ettiler bir kez daha!

Kurbanın ölümsüzlük fikrini öğreten derin...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kur’ân’ın kuşatıcılığını, aklın sınırlayıcılığına hapsetmek! 24 Eylül 2021 | 335 Okunma Türkiye’nin epistemik köleleşme tarihi 20 Eylül 2021 | 511 Okunma Entelektüel cehâlet 19 Eylül 2021 | 428 Okunma Kültürel tecavüze aslâ izin verilemez! 17 Eylül 2021 | 125 Okunma Çarşaf ve Patrikhane: “Çelikten bir kale” olarak çarşafın anlamı ve önemi 13 Eylül 2021 | 1.782 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar