Korku ile umut arasında direniş ve dirilişe öncülük etmek…

Bugün bayram. Kurban bayramı. Ama biz Müslümanlar için bayramın kurban olduğu, bayramımızın kurban edildiği hüzünlü, çok buruk yaşadığımız bir bayram bu bayram. Hayatımız boyunca...

Bugün bayram. Kurban bayramı. Ama biz Müslümanlar için bayramın kurban olduğu, bayramımızın kurban edildiği hüzünlü, çok buruk yaşadığımız bir bayram bu bayram. Hayatımız boyunca yaşadığımız en buruk, en hüzünlü bayram.

Yaşadığımız dediğime bakmayın, bayramı yaşayacak hâlimiz de, mecâlimiz de yok aslında. Tarihin en büyük, benzeri yaşanmamış bir vahşeti yaşanıyor Gazze’de. Benzeri görülmemiş bir katliam, bir soykırım: Masum, savunmasız bir halk dünyanın gözü önünde hunharca katlediliyor; çocuklar, kadınlar, masum insanlar barbarca soykırıma tâbi tutuluyor! Çadırları ateşe veriliyor, ormanları ilkel ve barbar Ortaçağ yöntemiyle, mancınıklarla yakılıyor, yok ediliyor!

İnanılır gibi değil!


UYGARLIK DENEN BARBARLIK!

Gazze hayalet şehir oldu. Hâlâ bomba yağdırılıyor Gazze’ye... Bugüne kadar Gazze’ye yağdırılan bomba Hiroşima’ya yağdırılan bombanın 4,6 katı daha fazla olmuş!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump’a suikast, Yahudi gücünün tahtını sallayacak süreci tetikledi… 19 Temmuz 2024 | 70 Okunma Zihnî işgal meyvesini verdi: Sosyolojik ve kültürel yıkım kontrolden çıktı! (2)  15 Temmuz 2024 | 1.297 Okunma Zihnî işgal meyvesini verdi: Sosyolojik ve kültürel yıkım kontrolden çıktı! 14 Temmuz 2024 | 438 Okunma NATO, belasını bulacak: NATO’nun beyin ölümü gerçekleşti! 12 Temmuz 2024 | 3.068 Okunma Hicret ruhu: Direniş, Diriliş ve Yenileniş yolculuğu  08 Temmuz 2024 | 1.307 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar