İki asırlık takoz ve önümüzü açacak bir yol haritası

Türkiye, bu seçimlerle çok büyük bir badire atlattı; tabir caizse, “direkten döndü”! İlk defa ülkemizin parçalanma tehlikesini iliklerime kadar hissettim -tıpkı tam bir asır önceki Osmanlı’da...

Türkiye, bu seçimlerle çok büyük bir badire atlattı; tabir caizse, “direkten döndü”! İlk defa ülkemizin parçalanma tehlikesini iliklerime kadar hissettim -tıpkı tam bir asır önceki Osmanlı’da olduğu gibi.

OSMANLI’NIN NASIL ÇÖKTÜĞÜNÜ ANLAYAMAZSAK…

Osmanlı çökerken de çok sorumsuzca hareket etmişti Osmanlı entelijansiyası: Avrupa devletlerine, istihbarat şebekelerine çalışan, gazete ve dergi üzerinden Osmanlı’nın yıkılması için kullanılan tonla Osmanlı entelijansı vardı!

Onlar hürriyet, meşrûtiyet ve müsâvât diyerek Osmanlı’nın altını oydular.

Benzer bir hikâyeyi şimdi de yaşıyoruz…

Şimdikiler de özgürlük, demokrasi, özerklik vesaire diyerek hem Batılı emperyalist ülkelerin doğrudan güdümüne girmek sûretiyle hem de ekonomik olarak Batı’dan beslenen fondaş entel-dantellerimiz, gazetecilerimiz marifetiyle ülkenin altını oyuyorlar!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Fuat Sezgin’in ufku: Geleceğimizin umut ışığı 25 Eylül 2023 | 193 Okunma Sanatın mimarisi ve tarihin ruhu: Ahlat’ı ve Bitlis’i keşfetmek 24 Eylül 2023 | 122 Okunma Bitlis’te Fuat Sezgin ve Bilim Tarihi Kampı izlenimleri 22 Eylül 2023 | 174 Okunma Batılı Leviathan’a karşı İslâm-Rus ittifakına doğru mu? 18 Eylül 2023 | 540 Okunma Düşünemeyen insan, Batılı Leviathan düzeni ve İslâm’ın direnişi 17 Eylül 2023 | 193 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar