Hedef, Türkiye’nin kuşatılması ve savaşa itilerek boğulması olabilir mi?

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Yusuf Kaplan’ın bugünkü (13.02.2022)’’ Hedef, Türkiye’nin kuşatılması ve savaşa itilerek boğulması olabilir mi? ‘’ başlıklı yazısı.

Yeni bir dünya kurulacak mı, kurulabilecek mi?

Eğer kurulacaksa barışla mı, savaşla mı kurulacak?

Önümüzdeki süreçte izini sürmemiz gereken büyük soru, asıl sorun bu.

Üç ülke 21. yüzyılın ikinci yarısını belirleyecek gibi görünüyor: Rusya, Çin ve Türkiye.

Son çeyrek yüzyıla yakından baktığımızda, ABD’nin, Avrupa’nın her alanda gerilediğini, Rusya’nın ve Çin’in ise başta ekonomik ve siyasî alanlar olmak üzere, askerî ve stratejik alanlarda da çok büyük mesafeler katettiğini görüyoruz.

Ve bu arada Türkiye, savunma sanayisinde ihracat yapacak, Batılı yüksek teknolojiye dayalı silahlar üreten ülkelerle yarışacak kadar büyük mesafe katetti: Karabağ’da bir haftada ne yapabileceğini gösterdi hem Rusya’ya hem Avrupa’ya hem de Amerika ve tabii Çin’e.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Pakistan seyahati izlenimleri… 27 Haziran 2022 | 493 Okunma Pakistan-Türkiye ilişkilerinin sınırları ve ufukları… 26 Haziran 2022 | 255 Okunma Üç Mahmud Efendi: Temelleri-Koyucu, Kurucu, “Koruyucu” 24 Haziran 2022 | 1.065 Okunma Kültür ç/ağ’ında iktidar olmak ve büyük ruh atılımı 20 Haziran 2022 | 180 Okunma Dijital uygarlık: Miyoplaşma, yüzeye hapsolma ve uygar barbarlık 19 Haziran 2022 | 110 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar