Gazze aynası, bütün oyunları bozdu, Batılı çocukları ayağa kaldırdı!

Tarihin en ürpertici dönemlerinden birinin tam ortasından geçiyoruz: Tarihte benzeri olmayan, önceden yaşanmamış grotesk (=gülünç, kaba ve çirkin) hâdiselere tanık oluyoruz.Dünyanın gözü...

Tarihin en ürpertici dönemlerinden birinin tam ortasından geçiyoruz: Tarihte benzeri olmayan, önceden yaşanmamış grotesk (=gülünç, kaba ve çirkin) hâdiselere tanık oluyoruz.

Dünyanın gözü önünde, bütün insanlığın gözünün içine baka baka canlı yayında çocukları katlediyor İsrail terör devleti! Çocukları ve kadınları özellikle!

Yaptıkları bu aşağılık katliamı, soykırımı izah ederken de açık açık Nazi dili ve taktikleri kullanmaktan çekinmiyorlar: “Bunlar insan bile değil, insanımsı, bizlere köle olarak yaratılmış mahlûklar!” (!)

Aynen bunları söylüyorlar! Ama tastamam kendilerini tasvir ediyor bu aşağılık mahlûklar aslında böyle yapmakla! İsrail Savunma Bakanı adı bilmem ne belâ, aynen bunları söyledi, bütün dünyanın gözünün içine baka baka, bütün dünya ile adeta kafa bulurcasına!

İsrail ahalisi de aynen bu şekilde düşünüyor! Filistinlilerin kendilerine hizmet eden köleler olduğunu söylüyorlar, bunları dillendiren videolar çekiyorlar!

Evet, çok küçük birkaç istisnâî grup hariç İsrail halkı böyle düşünüyor ve hareket ediyor! Sanki “Yahu genelleme yapmayalım, İsrail yönetimi başka, İsrail halkı başka” diyen zavallı kişilerin her fırsatta...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Kültürel inkâr’dan kültürel intihar’a… 24 Haziran 2024 | 429 Okunma Dünya, İslâm’a yönelirken, birileri neden İslâm’la savaşıyor acaba? 23 Haziran 2024 | 475 Okunma Mankurtlaşan, canavarlaşan ve yok oluşun eşiğine sürüklenen bir toplum… 21 Haziran 2024 | 511 Okunma Korku ile umut arasında direniş ve dirilişe öncülük etmek… 17 Haziran 2024 | 54 Okunma Barbarlığın dünyaya kral olması, barbarlığın bütün dünyada kural olması: Batı için sonun başlangıcı! 16 Haziran 2024 | 106 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar