Eşyanın tasallutundan kurtulmak ve eşyaya tasarrufta bulunmak...

Bu toplum, ekmek için yaşamadı Müslüman olduğumuz zamandan bu yana. Bu toplum hakikat için yaşadı, Hakk’ın hakikati için.

Bu toplum, ekmek için yaşamadı Müslüman olduğumuz zamandan bu yana. Bu toplum hakikat için yaşadı, Hakk’ın hakikati için.

ÇAĞDAŞ İNSAN VE EŞYANIN TASALLUTU

Hakk’ın hakikati ne, peki?

Halkın sulh ü salah’ı, adl ü felâh’ı ve inşirahını temin eden mânâ haritası.

Bu mânâ haritası, halkın sulh ü salah’ının da, adl ü felahının ve inşirahının da yegâne kaynağı. İnsanlığın susuzluğunu gideren ilâhî bir pınar. Kana kana içilen, kutlu, lezzetli, aşı yapan ezelî ve ebedî bir kaynak.

Bu kaynak kuruduğu zaman, insan yeşermez orada. Yürek insanı, fetih insanı, gönül insanı yeşermez o çorak iklimde; gök ekini tohum köksalamaz o kaynağı kurumuş toprakta.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Amerika’nın kaderi ve dünyanın geleceği 04 Aralık 2020 | 756 Okunma Koronavirüs darbesi: Medyatik gladyatörler ve küresel soykırım! 30 Kasım 2020 | 953 Okunma Ekonomik darbe, sosyal kaos ve jeostratejik tuzaklara dikkat! 29 Kasım 2020 | 252 Okunma Salgını doğuran azman kapitalist küresel sistem sorgulanmadan aslâ! 27 Kasım 2020 | 1.137 Okunma Toplumun ruhunu kurtaracak köklü reformlar yapılmazsa, toplumun çöküşünü durdurmak zorlaşır! 23 Kasım 2020 | 437 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar