Dün, devletler Leviathan’dı (canavardı), günümüzdeyse şirketler!

Amerikan seçimleri, Amerika içindeki savaşın tohumlarını günyüzüne çıkarmakla, Amerika’nın yumuşak karnının veya sinir uçlarının neler olduğunu gözler önüne sermekle kalmadı yalnızca; aynı zamanda dünyanın nereye gittiğinin ipuçlarını da fâş etti.

Irak, 1990’ların başında işgal edilip de smart teknoloji ürünü gelişmiş silahlarla, bilgisayar oyunu oynar gibi, sivillerin üzerine bombalar atılınca, ardından da bu bombaları atan haydut Amerikan askerlerinin bilgisayar tuşlarına basarak sivillerin üzerine yağdırdıkları bombalardan sonra “sevinç naraları” atınca, çağı en iyi anlayan cins Fransız düşünür Jean Baudrillard, “Irak’ta savaş filan olmadı!” demişti. Ve bütün şimşeklerini üzerine çekmişti entelektüel dünyanın öndegelen isimlerinin!

Bendeniz de Amerika’da seçimler filan olmadı, diyorum.

Ne oldu, peki?

Medya darbesi oldu. Aristo, Marx ve Freud kullanılarak gerçekleştirilen bir dromokratik darbe!

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye-Mısır stratejik ittifakına doğru... 07 Mart 2021 | 1.077 Okunma Üçüncü Gün 05 Mart 2021 | 400 Okunma Bana diş geçirebilirsiniz artık! 01 Mart 2021 | 908 Okunma 28 Şubat’ın üç büyük ihaneti! 28 Şubat 2021 | 971 Okunma Çağrı’sı çağ’ını kuracak bir Gençlik Manifestosu 26 Şubat 2021 | 328 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar