Depreme iyi hazırlanmazsak, büyük felâketleri atlatamayız!

Cuma günü akşam neredeyse Türkiye’nin doğu yarısı büyük bir depremle sarsıldı. 6,8 büyüklüğünde gerçekleşen, profesör Ahmet Ercan’a göre, aslında en az 8 hatta 9 şiddetinde hissedilen çok büyük bir depremle.

Depremin merkez üssü Elazığ’ın Sivrice yöresi ve civarıydı. Deprem gecesi Habertürk’te sevgili Hülya Hökenek’in programına açıklama yapan profesör Bingöl Hoca, depremin yaklaşık beş asır önce yaşanan büyük depremin şimdilerde beklendiğini düşündükleri tekrarı olduğunu söyledi.

Başka bir bilim adamı Profesör Naci Görür Hoca da, CNN Türk’te geçtiğimiz yılın Ekim ayında yaptığı bir açıklamada benzer gözlemleri ayrıntılı olarak yaptıktan sonra Sivrice merkezli bir depremin eli kulağında olduğu uyarısında bulunmuş.

Naci Görür Hoca’nın nokta atışı öngörüsü, sevindirici ama uyarılarının dikkate alınmaması ise tedirgin edici.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Her şey İsrail için... 28 Şubat 2020 | 8.088 Okunma Virüs dalgası: Ruhsuzlaşan insanın sürüklendiği çöl... 24 Şubat 2020 | 2.192 Okunma Rand Şirketi: Fikrin Fahişesi 23 Şubat 2020 | 362 Okunma Darbe deşifre edildi, direnç noktalarımızı tahkim etmeye bakalım... 21 Şubat 2020 | 1.804 Okunma Darbe söylentilerini gözardı etmeyelim; önlem almaya bakalım! 17 Şubat 2020 | 1.259 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar