Bir öncü kuşak, medeniyet tasavvuru ve kardeşlik seferberliği

Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuzun I. Anadolu Seferinin Sivastan sonra ikinci ayağını oluşturan Elazığa sabah namazından hemen sonra çıktık. Selçuklu mayasının ruha...

Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuzun I. Anadolu Seferinin Sivastan sonra ikinci ayağını oluşturan Elazığa sabah namazından hemen sonra çıktık.

Selçuklu mayasının ruha dönüştürüldüğü Konya, Kayseri, Erzurum gibi medeniyet kurucu şehirlerimizden sabah ayrılmak için otelden çıkışımızı yaptırmak için danışmaya gittiğimizde karşımızda Sivas Gençlik / Bulma Temsilcimiz Sümeyye Bülbül ile eşi Halil Bülbül kardeşimizi görünce bir an çok şaşırdık. Kahvaltılık bile getirmişler! “Hocam sizi Sivas’ın çıkışına kadar uğurlayacağız” dediler.

Çok verimli geçen bir ilk buluşmanın manevî havasını onlar da biz de iliklerimize kadar yaşıyorduk, üzerimizden atmakta zorlanıyorduk bu havayı.

ELAZIĞ’DA TADIMLIK AMA GÜZEL BİR MTO RUHU VARDI…

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Üç Türkiye kuşatması 25 Ekim 2021 | 2.139 Okunma İşte bir maarif inkılabı taslağı.. 24 Ekim 2021 | 149 Okunma Bursa ve Konya’da umutlarımız yeşerdi, ülkemizin makus talihini nasıl yenebileceğimiz anlaşıldı! 22 Ekim 2021 | 1.120 Okunma İHL’ler bu ülkeye 100 sene daha kazandırabilecek mi? 18 Ekim 2021 | 468 Okunma Öncü kuşak ve medeniyet tasavvuru yolculuğumuz’un II. Anadolu Seferi (2) 17 Ekim 2021 | 138 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar