Bir kartal uçtu

Üstad Sezai Karakoç’u dâr-ı bekâya uğurladık. Dünyayı bir sürgün yeri olarak görüyordu. ‹Uzatma benim dünya sürgünümü’ demişti. NECİP FAZIL DİRENİŞİN...

Üstad Sezai Karakoç’u dâr-ı bekâya uğurladık. Dünyayı bir sürgün yeri olarak görüyordu. ‹Uzatma benim dünya sürgünümü’ demişti.

NECİP FAZIL DİRENİŞİN, SEZAİ KARAKOÇ DİRİLİŞİN TOHUMLARINI EKTİ

Burada sadece ölümlü dünya hayatından bir an önce kurtuluş değildi kastettiği. Ölümle değil dirilişle ilgiliydi onun derdi burada. Ölü gibi yaşayan insanlığın hakikatle buluşması ve dirilmesiyle, aynı zamanda. Belki de asıl kastettiği anlam buydu gerçekte. Metinlerine ve hayatına baktığımızda bunun böyle olduğunu söyleyebiliriz kolaylıkla.

O yüzden güçlü bir diriliş mefkûresi ve felsefesi inşa etti. Necip Fazıl’ın direnişin tohumlarını ekti, Sezai Karakoç dirilişin.

Necip Fazıl, bu ülkenin ruh...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yüreğimiz yandı! Türkiye, dört inanmış genç adamını kaybetti! 29 Kasım 2021 | 555 Okunma Geliyorum diyen felâket: Ülkelerini terk etmek isteyen kuşaklar! 28 Kasım 2021 | 730 Okunma Gizli darbe: Derin darbe 26 Kasım 2021 | 1.730 Okunma Müslümanca duruşun, düşünüşün ve duyuşun mimarı: Sezai Karakoç 22 Kasım 2021 | 477 Okunma Bir kartal uçtu 21 Kasım 2021 | 238 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar