Bayram sevincinin habercisi arefe günlerinin heyecanı ve tatlı telâşı

Bütün dünyayı iki yıldır korona hapishanesine tıktılar! Koyun gibi güttüler hepimizi! Bütün insanlığın insanî bağlarını, birbirleriyle kurdukları ilişki ve irtibatları...

Bütün dünyayı iki yıldır korona hapishanesine tıktılar! Koyun gibi güttüler hepimizi! Bütün insanlığın insanî bağlarını, birbirleriyle kurdukları ilişki ve irtibatları kopardılar!

Sonra bir anda “bitti bu iş” dediler. Bu işin faturasını daha sonra ödeyecek insanlık asıl, diye düşünüyorum: İnsanlığın genleriyle oynadılar, kısırlaştırma başta olmak üzere ürpertici operasyonlar yaptılar ve bitirdiler her şeyi.

Şunu anlamış oldular: İstedikleri zaman insanlığın her şeyine müdahale edebileceklerine güvenleri arttı. O yüzden daha büyük felâketlere karşı hazırlıklı olmak gerekiyor. Tabiata, fıtrata müdahalenin götüreceği en tehlikeli sonuçlardan biri kıtlık olabilir, meselâ. Allah muhafaza!

Ama şimdilik bitti bu oyun.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Öncü kuşaklar, Müslümanca düşünüş ve yaşayışın yol haritası olarak fıkıh 22 Mayıs 2022 | 109 Okunma Türkiye, neden beklenen’dir? 20 Mayıs 2022 | 374 Okunma Öncü kuşaklar ve geleceği kuracak tarih bilinci olmadan aslâ 16 Mayıs 2022 | 131 Okunma Sakarya ve Kocaeli kitap fuarları: Marmara’da kültürün atar ve toplardamarları 15 Mayıs 2022 | 86 Okunma Modern tarih, Avrupalılarla değil İslâm’la başlar… 13 Mayıs 2022 | 350 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar