Avrupa’nın korkusu boşuna değil: Avrupa, İslâm’a gebe…

Yeni Şafak Gazetesi Yazarı Yusuf Kaplan'ın bugünkü (30.01.2022)'' Avrupa’nın korkusu boşuna değil: Avrupa, İslâm’a gebe…'' başlıklı yazısı.

Kitap yakma geleneği, Avrupalıların tarihlerinde karanlık bir perdedir. Kitap yakarak, hakikati perdeleyemezsiniz, yok edemezsiniz ki! Kitap yakmakla, sadece ne kadar bön ve berbat hakikat düşmanları zavallılar olduğunuzu ispat etmiş olursunuz!

İsveç, Hollanda ve Danimarka›da Kur’ân’ı yakan kişi, meczup olabilir ama Tevrat’ın yakılmasına izin vermeyen İsveç’in Kur’ân’ın yakılmasına neden izin verdiği sorusu, Kur’ân yakma eyleminin kişisel bir eylem olmadığını gösterir, Avrupa’nın derin İslâm düşmanlığını ve karanlık ruhunu deşifre eder.

Müslümanlar, Avrupalıların kitaplarını yakmadılar. Avrupalılar kendi kitaplarını yakmaya kalkıştıklarında onlara karşı duran insanlar da onlar oldular!

Avrupalıların kitaplarını da, peygamberlerini de, filozoflarını da hem koruyanlar hem kendi dünyalarını kurarken onlardan beslenmekten çekinmeyeler hem de onları insanlığa sunanlar ve kendilerine tanıtanlar Müslümanlar oldu tarihte.

Müslümanlar kurdu, korudu; Avrupalılar yaktı, yıktı! Avrupa’ya apaydınlık bir dünya sunan, hakikat ışığının parlayan yıldızı Endülüs’ü...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu toprakları İslâm’a yurt, bize vatan kılan ruhun şahlanışıdır Çanakkale ruhu! 19 Mart 2023 | 5 Okunma “Deprem”: İki asırlık Türk Batılılaşması'nın iflası! 17 Mart 2023 | 792 Okunma Ey şehir! Kalk ve hatırlat! 13 Mart 2023 | 390 Okunma Bizim de bir Endülüs’ümüz var: İstanbul gibi bir di’yâr! 12 Mart 2023 | 166 Okunma Deprem sonrası hayata dönüş... 10 Mart 2023 | 212 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar