Toz Bulutu İçindeki Işık

Dünya gündemine baktığımız zaman adeta bir toz bulutu görüyoruz.Bir yanda ABD'li senatörlere yönelik silahlı saldırı yapılırken diğer tarafta Londra'da bina yangını oluyor.Komünist rejim ile...

Dünya gündemine baktığımız zaman adeta bir toz bulutu görüyoruz.

Bir yanda ABD'li senatörlere yönelik silahlı saldırı yapılırken diğer tarafta Londra'da bina yangını oluyor.

Komünist rejim ile yönetilen Çin serbest piyasa ekonomisini savunurken, “Bir Kuşak Bir Yol” projesi ile yeni ticari hatlar kuruyor.

Bir yandan ticari haritalar yenilenirken diğer yanda enerji anlaşmaları yapılıyor.

Dünyada olup bitenleri anlamak ve yorumlamak için tarafları daha iyi tanımak lazım. Gerek ABD'nin kendi içindeki gerekse dünya genelindeki savaşı göremezsek yapılan anlaşmaları anlamlandıramayız.

Trump destekli Suudi Arabistan önderliğindeki Arap ülkeleri Katar'a ambargo uygularken Katar Gaz Şirketi Avrupalı (Küresel Sermaye) enerji şirketi yedi kız kardeşten biri olan Shell ile alım-satım anlaşması imzaladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünya Değişirken Yapılması Gerekenler... 03 Eylül 2018 | 6.803 Okunma Yüz Yılın Fırsatı 27 Ağustos 2018 | 69 Okunma Artık yüzyüzeyiz 20 Ağustos 2018 | 4.525 Okunma Türkiye’nin bazı gerçekleri 13 Ağustos 2018 | 350 Okunma Enflasyon sorunu nasıl çözülür? 06 Ağustos 2018 | 2.431 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar