Vicdan soyguncuları

Her gün dolandırıcılığın yeni bir türünü haber bültenlerinde görüp öğreniyoruz. Ne yazık ki bu konuda dünyanın en bereketli (!) toprakları üzerinde yaşıyoruz.

Akıl uçuran ve vicdan sızlatan yeni dolandırıcılık yöntemi hepimize bir kez daha "İnsanlık ölmüş" dedirtti. Küçük bebek, ölümcül bir hastalıkla savaşıyordu. Birileri onun ismini kullanarak, sözde ilaç ve tedavi masrafları için sosyal medyada para toplamaya başladı. Sonra da topladıkları o parayla buhar olup uçtular.
Umarım bu iğrenç dolandırıcılık, hayırseverleri tereddüde uğratmaz. Bu olay bana ibretlik bir meseli anımsattı:
Çölde yolculuk eden adam, yerde susuzluktan kıvranan bir bedevi görmüş. Hemen devesinden inip ona kendi matarasından su içirmeye çalışmış. Meğer yerdeki, numara yapıyormuş. Adamın parasını, değerli eşyalarını ve devesini alıp kaçmaya başlamış Ama geride bıraktığı hayırseverin ağlayıp tepindiğini görünce merak edip tekrar yanına gelmiş, "Alt tarafı deveni ve paranı aldım. Ne var bunda bu kadar ağlayacak?" demiş. Hayırsever cevap vermiş: "Ben onlara ağlamıyorum. Bir daha kimse çölde susuzluktan kıvranan birine yardım etmeyecek, ona yanıyorum..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sosyal medya hepimizi sosyopat mı yaptı? 21 Temmuz 2019 | 48 Okunma Konuk sanatçıya büyük saygısızlık 20 Temmuz 2019 | 69 Okunma Kızcağız öldü denetim başladı 19 Temmuz 2019 | 47 Okunma Bu ne ‘yaman’ çelişki? 18 Temmuz 2019 | 57 Okunma Ayaz ve Nupelda... 17 Temmuz 2019 | 54 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar