Vicdan soyguncuları

Her gün dolandırıcılığın yeni bir türünü haber bültenlerinde görüp öğreniyoruz. Ne yazık ki bu konuda dünyanın en bereketli (!) toprakları üzerinde yaşıyoruz.

Akıl uçuran ve vicdan sızlatan yeni dolandırıcılık yöntemi hepimize bir kez daha "İnsanlık ölmüş" dedirtti. Küçük bebek, ölümcül bir hastalıkla savaşıyordu. Birileri onun ismini kullanarak, sözde ilaç ve tedavi masrafları için sosyal medyada para toplamaya başladı. Sonra da topladıkları o parayla buhar olup uçtular.
Umarım bu iğrenç dolandırıcılık, hayırseverleri tereddüde uğratmaz. Bu olay bana ibretlik bir meseli anımsattı:
Çölde yolculuk eden adam, yerde susuzluktan kıvranan bir bedevi görmüş. Hemen devesinden inip ona kendi matarasından su içirmeye çalışmış. Meğer yerdeki, numara yapıyormuş. Adamın parasını, değerli eşyalarını ve devesini alıp kaçmaya başlamış Ama geride bıraktığı hayırseverin ağlayıp tepindiğini görünce merak edip tekrar yanına gelmiş, "Alt tarafı deveni ve paranı aldım. Ne var bunda bu kadar ağlayacak?" demiş. Hayırsever cevap vermiş: "Ben onlara ağlamıyorum. Bir daha kimse çölde susuzluktan kıvranan birine yardım etmeyecek, ona yanıyorum..."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şu havai fişek saçmalığını bitirelim artık 05 Temmuz 2020 | 84 Okunma Barış’a mektup 04 Temmuz 2020 | 62 Okunma Bu rezilliğe hemen son verilmeli 03 Temmuz 2020 | 188 Okunma Çok sevmek yasaklanmalı 02 Temmuz 2020 | 96 Okunma Erkek vücudundan reyting süzmek 01 Temmuz 2020 | 249 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar