Teşekkürler Halit Ergenç!

Halit Ergenç, önceki hafta iki trafik magandası tarafından darp edilmişti. Ergenç'in suçu(!), makas atarak trafiği tehlikeye düşüren aracın önünde yavaşlayıp onları uyarmasıydı.

O olaydan sonra İstanbul'da iki 'makas olayı' daha yaşandı. İlkinde, makas atarak ilerleyen bir aracın çarptığı otomobildeki üçü çocuk dört kişi hayatını kaybetti. Bir diğer makasçıyı trafik ekipleri aracın lastiklerine ateş ederek güç bela durdurabildi.
Halit Ergenç'i trafik magandalarına müdahale ettiği için 'tedbirsizlikle' suçlayıp eleştirenler oldu. Köşelerinde 'Önlerini kesmek sana mı kaldı? Trafik ekiplerine bildir, yoluna git' türünden ahkam kesenleri okuduk. Evet, kimsenin tek başına trafikte adalet sağlaması gerekmiyor. Ama bir de madalyonun diğer yüzü var.
Giderek 'tepkisiz' bir toplum haline dönüşmek, magandalara cesaret aşılıyor.
Keşke Maslak'taki aile yok olmadan önce Halit Ergenç gibi yürekli biri çıkıp da o makas atan aracı yavaşlatabilseydi.
O aile şu anda yaşıyor olacaktı...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Şu havai fişek saçmalığını bitirelim artık 05 Temmuz 2020 | 84 Okunma Barış’a mektup 04 Temmuz 2020 | 62 Okunma Bu rezilliğe hemen son verilmeli 03 Temmuz 2020 | 188 Okunma Çok sevmek yasaklanmalı 02 Temmuz 2020 | 96 Okunma Erkek vücudundan reyting süzmek 01 Temmuz 2020 | 249 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar