Kime oy vermeliyiz?

Bugünkü seçim artık 'yerel' olmanın çoktan ötesine geçti. Sadece bir şehrin belediye başkanını seçmiyoruz. 20 milyonluk kent, neredeyse ülke nüfusunun dörtte birini oluşturuyor.

Üstelik bu tercihin 5 yıl boyunca geriye dönüşü olmayacak. Öyleyse ince eleyip sık dokumak, mührü vurmadan önce duygusallığı bir tarafa bırakıp hesap kitap yapmak zamanıdır.
Çıkacak sonucu sindirmek demokrasinin gereğidir tabii ki. Ama dedim ya, bu öyle sıradan bir seçim değil. Bu nedenle sandık başında en önemli rolü 'bilinç, mantık ve sağduyu' oynamalı. Peki ben oyumu kullanırken hangi kriterleri önde tutacağım? İşte kişisel yön tabelalarım:
VATANSEVERLİK: Oy vereceğim kişi ve partisi, bu ülkeyi bölmek, yıkmak, yok etmek niyetindeki terör oluşumlarıyla asla ve asla dirsek temasında olmamalı, onların kaş göz işaretleriyle yol almamalıdır.
DOĞRULUK: Aday ve onun kurmayları asla yalan söylememeli, entrikaların, kumpasların içinde yer almamalı, bir dediği ertesi gün yalanlanmamalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Virüse antikor buldum: Akıncı 28 Mayıs 2020 | 128 Okunma 29 sayısına sevinirken... 27 Mayıs 2020 | 120 Okunma TRT kendini nasıl baltaladı? 26 Mayıs 2020 | 1.085 Okunma Bayram gelmiş neyime? 24 Mayıs 2020 | 161 Okunma Bekçilere saygı lütfen! 23 Mayıs 2020 | 88 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar