Kalın’dan ‘ince’ gönderme

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya'da Körber Vakfı tarafından düzenlenen Berlin Dış Politika Forumu'nda kendisini sıkıştırmaya kalkan Alman gazeteciye öyle bir cevap verdi ki, izlerken yüreğimin yağları eridi.

Gazeteci Tim Sebastian, görevden alınan HDP'li belediye başkanları üzerinden algı operasyonuna girişip bir de tehdit savurmaya kalkarak "Eninde sonunda herkes cezalandırılabilir. Hatta belki siz de cezalandırılabilirsiniz, bir sonraki hükümet geldiğinde... Türkiye'deki bir sonraki dönecek devran hakkında endişeleniyor musunuz? Belki başkaları gelir ve orada yakalanırsınız" dedi. Kalın'ın cevabı adeta bir tokat gibi maksatlı sorular soran gazetecinin yüzünde patladı: "5-10 yıl içerisinde Nazilerin iktidara geleceğini ve sizi burada yargılayacağını mı düşünüyorsunuz?"
Ohhh!.. Aklına, diline sağlık Sayın Kalın... 'Sözcülük' işte böyle yapılmalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Bu nasıl muhalefet? 26 Eylül 2020 | 188 Okunma Gelin maaşlarımızı açıklayalım 25 Eylül 2020 | 724 Okunma Yeni bina bize çok yakıştı 24 Eylül 2020 | 126 Okunma Alzheimer doktoru Ercan Bostancıoğlu 23 Eylül 2020 | 264 Okunma Neredesiniz Avrupa’nın basın havarileri? 22 Eylül 2020 | 143 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar