Kalın’dan ‘ince’ gönderme

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, Almanya'da Körber Vakfı tarafından düzenlenen Berlin Dış Politika Forumu'nda kendisini sıkıştırmaya kalkan Alman gazeteciye öyle bir cevap verdi ki, izlerken yüreğimin yağları eridi.

Gazeteci Tim Sebastian, görevden alınan HDP'li belediye başkanları üzerinden algı operasyonuna girişip bir de tehdit savurmaya kalkarak "Eninde sonunda herkes cezalandırılabilir. Hatta belki siz de cezalandırılabilirsiniz, bir sonraki hükümet geldiğinde... Türkiye'deki bir sonraki dönecek devran hakkında endişeleniyor musunuz? Belki başkaları gelir ve orada yakalanırsınız" dedi. Kalın'ın cevabı adeta bir tokat gibi maksatlı sorular soran gazetecinin yüzünde patladı: "5-10 yıl içerisinde Nazilerin iktidara geleceğini ve sizi burada yargılayacağını mı düşünüyorsunuz?"
Ohhh!.. Aklına, diline sağlık Sayın Kalın... 'Sözcülük' işte böyle yapılmalı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mafyada çocuk sahibi olmanın bedeli 05 Aralık 2019 | 262 Okunma Ünlüler hakkında dedikodu yapmak günah mı? 04 Aralık 2019 | 67 Okunma Hiç mi vicdanınız kalmadı? Birazcık da mı? 03 Aralık 2019 | 230 Okunma Kalın’dan ‘ince’ gönderme 01 Aralık 2019 | 256 Okunma İki kardeş aynı kişiye aşık olmasın artık! 30 Kasım 2019 | 72 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar