İstanbul’u Kurum’laşma kurtarır

Asrın felaketinin yıldönümündeyiz. Allah, deprem kurbanlarının mekanlarını cennet eylesin, acılı yakınlarına sabır, evini barkını yitirenlere yeniden mücadele azmi versin. Geçenlerde Türkiye'deki...

Asrın felaketinin yıldönümündeyiz. Allah, deprem kurbanlarının mekanlarını cennet eylesin, acılı yakınlarına sabır, evini barkını yitirenlere yeniden mücadele azmi versin.
Geçenlerde Türkiye'deki yabancı misyon şefleri deprem bölgesindeydi. Koca koca devletlerin elçileri bölgedeki yıkımın boyutunu gördüklerinde "Bu bizim başımıza gelse altından kalkamazdık" dediler. Allah'a çok şükür, devletimiz yara sarma kabiliyeti açısından dünyada rakipsiz. Bir yıl içinde enkaza dönmüş şehirler ayağa kalktı. Depremzedeler eskisinden daha konforlu evlerine ve işyerlerine kavuştu, kavuşuyor.
O felaket günlerinde en çok yorulan kişi, dönemin Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı, şimdinin İstanbul Büyükşehir Belediye Başkan adayı Murat Kurum'du. Ayağında sarı çizmeleri, uzamış sakalları, uykusuzluktan kızarmış gözleriyle yerine konulması gereken her taşın altına elini uzattı, insanüstü bir mesai yaptı.
Kurum'un edindiği bu büyük tecrübe ve manevra...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Trump suikasta kurban gidebilir 25 Şubat 2024 | 162 Okunma Yaşlılara su içirmeyi unutmayın 24 Şubat 2024 | 142 Okunma “Yapılamaz” dedikleri her şeyi yaptık 23 Şubat 2024 | 201 Okunma Çukurova Papa’ya tur bindirdi 22 Şubat 2024 | 221 Okunma İmamoğlu’nu ifşa eden klip 21 Şubat 2024 | 601 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar