İstanbul-İzmir otoyolu uçaktan hızlı!

Öncelikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve dönemin Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım başta olmak üzere İstanbul-İzmir Otoyolu projesini hayata geçiren, destek veren, ter akıtan herkese yürekten teşekkür ediyorum.

Her zaman olduğu gibi yıllık iznimi yine Kuzey Ege'de aile büyüklerimin yanında geçirdim. Dönüşte o yolu ilk kez kullandım ve hayran kaldım. Altınoluk'tan, İstanbul Levent'e ulaşmam sadece ve sadece 4 saat sürdü.
Buna, yolda verdiğim 20 dakikalık mola da dahildi. Ne otomobilimi üzdüm, ne bebeğimi... Kaymak gibi yolda, açık trafikte, eskiden 6.5 saatte alabildiğim yolu nasıl geldiğimi anlamadım bile.
İnsan o yolda sadece yolculuk etmiyor, 'insan' olduğunun farkına varıyor, devletine, milletine şükrediyor, otomobilini değil de sanki 'medeniyetin keyfini' sürüyor.
Kafamdan bir hesap yaptım. Gördüm ki, bu yol uçaktan daha hızlı. Nasıl mı?
Anlatayım:
Eğer havayolunu tercih etseydim; Altınoluk'tan, uçuşuma en az 2.5 saat kala Balıkesir Kocaseyit Havalimanı'na ulaşmak için evden çıkmak zorunda kalacaktım.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
İztuzu plajında harika bir uygulama 07 Ağustos 2020 | 4 Okunma Ne bu şiddet bu celal? 06 Ağustos 2020 | 9 Okunma En büyük özgürlüğümüz: Adam dövmek 05 Ağustos 2020 | 113 Okunma Kristof Kolomb bekar olmasaydı... 04 Ağustos 2020 | 120 Okunma Hayatta kalmak için öldürür müsünüz? 02 Ağustos 2020 | 11 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar