İmam hep bunu yapsın!

Atv Muhabiri Altay Altuğ'un kameraman Muhammed Ersoy ile beraber yaptığı enfes haber, kolay rastlanmayacak bir insan hikayesini anlatıyordu. Elektrik teknisyeni Nihat Ulusoy'a mesleki başarısından dolayı çevresindeki herkes "Yerli Nikola Tesla"...

Atv Muhabiri Altay Altuğ'un kameraman Muhammed Ersoy ile beraber yaptığı enfes haber, kolay rastlanmayacak bir insan hikayesini anlatıyordu.
Elektrik teknisyeni Nihat Ulusoy'a mesleki başarısından dolayı çevresindeki herkes "Yerli Nikola Tesla" (Elektrik dahisi bilim adamı) diyorlardı. Ulusoy, önce eşinden boşandı. Sonra birlikte yaşadığı annesini kaybetti.

Kardeşiyle aynı evde yaşayamayınca kendini sokaklara attı. Şantiyelerin sağlıksız yatakhanelerinde geçirdiği çileli günler yüzünden verem oldu ve mesleğini yapamaz hale geldi. Aylarca parklarda yattı. Bir gün belediye görevlileri, yıkanıp paklanması için onu Hazreti Kaab Camii'ne getirdiler. Caminin imamı Emin Kır onu sahiplendi. "Madem böyle bir sanatın var, gel bizim Eyüpsultan ilçesindeki tüm cami ve Kuran kurslarının elektrik işlerini sen yap" dedi. Eyüpsultan Müftülüğü'nün de yardımıyla Ulusoy'a hem iş hem de yatacak sıcak bir yuva sağlandı.
Haber dönüşü, yılların tecrübeli sunucusu, değerli dostum...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Yazın neredeydiniz? 05 Aralık 2021 | 105 Okunma Ah şu dizi hataları 04 Aralık 2021 | 156 Okunma Aşı karşıtlığı tam da buna benziyor 03 Aralık 2021 | 77 Okunma Türk kadını ‘Destan’ yazıyor 02 Aralık 2021 | 144 Okunma Bu uydu bize hiç uymadı 01 Aralık 2021 | 241 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar