Erkan Petekkaya’nın örnek zaferi

Hollanda'nın dünyaca ünlü yapım şirketi Endemol, büyük bir mali krize girmiş ve iddiaya göre Türkiye'deki dizilerinde oynattığı oyuncuların paralarının üzerine yatarak, iflasını isteyip ülkeden 'sıvışmaya' kalkmıştı.

Şirketten 15 bölümlük alacağı bulunan Erkan Petekkaya, harekete geçip dava açtı. Geçen hafta görülen davayı Petekkaya kazanırken, şirketin iflas isteği de reddedildi.
Bu aslında tek başına bir hukuk zaferi değil, önemli bir içtihat kararı. Erkan Petekkaya önder oldu, artık kimse susmamalı. Biliyorum ki pek çok şirketten alacağı olan çok sayıda oyuncu ve sunucu var. Gelin görün ki 'kara listeye' alınmamak için susup duruyorlar. Bence bu hareket, Türkiye'den ayrılma kararı veren yabancı bir şirket ile sınırlı kalmamalı. Televizyon sektöründe hegemonyasını kurup emek sömürmeye kalkan kim varsa deşifre edilmeli, hukuk mücadelesi verilmeli.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
En çok okuyan ve yorum yapan ülkeyiz (!) 19 Ocak 2020 | 96 Okunma Ümmü Gülsüm niye bilgisayar kullanmadı? 18 Ocak 2020 | 345 Okunma Yerli zombi dizisi: Çukur 17 Ocak 2020 | 514 Okunma Kumaş üzerinden siyaseti bırakın artık 16 Ocak 2020 | 200 Okunma Erkan Petekkaya’nın örnek zaferi 15 Ocak 2020 | 247 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar