Eren Bülbül sorusu ağlattı

Bilgi yarışmalarının amiral gemisi Kim Milyoner Olmak İster, Atv'de yayınlanan son bölümüyle hem ekran başındaki izleyicilere hem de sunucusu Kenan İmirzalıoğlu'na duygusal anlar yaşattı. Soru tam da Eren...

Bilgi yarışmalarının amiral gemisi Kim Milyoner Olmak İster, Atv'de yayınlanan son bölümüyle hem ekran başındaki izleyicilere hem de sunucusu Kenan İmirzalıoğlu'na duygusal anlar yaşattı.
Soru tam da Eren Bülbül'ün beşinci ölüm yıldönümünde ekrana geldi. 19 yaşındaki yarışmacıya "2017'de PKK'lı teröristler tarafından şehit edilen Eren Bülbül yaşasaydı bugün kaç yaşında olurdu?" diye soruldu. Genç yarışmacı, Eren'in 15 yaşında şehit edildiğini tahmin edemedi ve yanlış cevap verdi. Sunucu Kenan İmirzalıoğlu'nun o anda gözleri buğulandı, yutkundu, gözyaşlarını içine akıtarak güçlükle devam etti: "Eğer yaşasaydı, senden sadece bir yaş büyük olacaktı. Allah tüm şehitlerimize rahmet eylesin. Emekleri ve fedakarlıkları asla unutulmayacak... Allah annesine de sabırlar versin..." İmirzalıoğlu, yarışmaya devam etmekte de zorlandı: "Bu soru biraz benim ayarlarımı bozdu."
Daha sonra yarışan lise öğrencisi genç kız ise idealinin askerlik mesleğini seçmek ve bu ülke için şehadet şerbeti içmek olduğunu söyleyince, İmirzalıoğlu zarif bir müdahalede bulundu: "Önce yaşamak ve yaşatmayı hedeflemeliyiz, öyle değil mi?.."

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Dünyanın 10 yılı kaldı 25 Eylül 2022 | 104 Okunma ‘Aldatma’ girdabı 24 Eylül 2022 | 98 Okunma Yaşasın ‘yerli ve milli’ çizgi film 23 Eylül 2022 | 193 Okunma Rezil servisçi herkesi çıldırttı 22 Eylül 2022 | 209 Okunma ‘Baba’ filmini izlediniz mi? 21 Eylül 2022 | 377 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar