Elektrik kaçağını hemşehriler ödesin

Geçen hafta Şanlıurfa'da kaçak elektrik trafoları kurarak koca bir kasabaya yetecek kadar elektrik kaçıranlara değinip, "Bu hırsızlığın bedelini ben mi ödeyeceğim" diye sormuştum. Köşemizin aktif...

Geçen hafta Şanlıurfa'da kaçak elektrik trafoları kurarak koca bir kasabaya yetecek kadar elektrik kaçıranlara değinip, "Bu hırsızlığın bedelini ben mi ödeyeceğim" diye sormuştum. Köşemizin aktif okurlarından Cihan Ramoğlu bu konuda kayda değer bir öneride bulunuyor:
"Kaçak elektrik sorununa en iyi çözüm; her ilin kaçak elektrik oranını o ilin MTV oranına eşitlemek! Denizli %2 MTV öderken, Mardin %74 MTV ödesin! Başlangıç olarak... Bunu mahalle bazında dahi hesaplayabilirsiniz. Her mahallenin kaçak elektrik oranı hesaplanabiliyor. Araç almaya gittiğinizde oturduğunuz semtin kaçak elektrik payına göre MTV'nizi hesaplamak çok zor olmasa gerek.
Vatandaşı cezalandırmak dışında ödüllendirmek de bir yol olabilir. Trafikte kırmızıda geçenlere ceza veriyoruz ama yayalara saygılı, kurallara saygılı sürücülere neden ödül verilmesin?

Özentili...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Duyun Allah’ın sessiz kullarını 26 Mayıs 2024 | 1.310 Okunma Az bazen en çoktur 25 Mayıs 2024 | 75 Okunma Taksi çağırmanın garantili yolu 24 Mayıs 2024 | 1.609 Okunma Evdeki mahremiyetimizi nasıl çaldılar? 23 Mayıs 2024 | 2.569 Okunma Adalet sadece bir kadın adı mı? 22 Mayıs 2024 | 1.302 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar