Ekran düellosunu kim kazandı?

Binali Yıldırım ile Ekrem İmamoğlu'nun canlı yayın münazarasını önce televizyon eleştirmeni, sonra da sıradan vatandaş olarak kritik etmek istiyorum.

Bir kere dekor ve ışık tek kelime ile berbattı. Dünyanın gözünü ayırmadan izleyeceği tartışma için seçilen fon ve dekor, yerel kasaba televizyonlarını bile arattı. Özellikle İsmail Küçükkaya'nın ardındaki açık gri fon, kötü ışıkla birleşince ortaya son derece zevksiz ve kalitesiz bir görüntü çıktı.
Alelacele yapıldığı her halinden belli olan kocaman beyaz masa ise sanki geri dönüşüm kutularından dönüştürülmüş gibiydi.
Tüm gözler moderatör İsmail Küçükkaya'nın üzerindeydi.
Muhalif kanal FOX'un haber sunucusu Küçükkaya, 'olabildiğince' tarafsız olmaya çabaladı. Binali Yıldırım'a yönelttiği sorular, "Projelerinizi CHP'den çalıntı olduğu şeklinde yorumlar var" gibi eleştirel tonlar taşırken, Ekrem İmamoğlu'na sorması gereken "Belediyedeki gizli bilgileri neden kopyaladınız?" sorusunu yöneltmek ise Binali Yıldırım'a kaldı. Bu nedenle olsa gerek yayın sonunda Binali Yıldırım'dan 'tereddütlü' bir teşekkür aldı. Ancak, tartışmanın sonunda adaylara aileleriyle birlikte fotoğraf çektirme önerisini getirerek, belki de düellonun akılda kalacak tek görüntüsüne önayak oldu ve olumlu puan topladı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Burcu Esmersoy olayında atlanan gerçek 28 Şubat 2020 | 97 Okunma Atv dizilerinde çocuk hassasiyeti 27 Şubat 2020 | 148 Okunma Ne oldu benim köylüme? 26 Şubat 2020 | 176 Okunma Nefret suçlarıyla dolu derbi 25 Şubat 2020 | 180 Okunma Evet, savaş bir oyundur Selva bebek... 23 Şubat 2020 | 67 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar