Cumhuriyet’in reklamı mı olur?

Olur. Hem de bal gibi olur. Hatta olmalı...Cumhuriyetimizin 97'nci yılını coşkuyla kutladığımız şu günlerde ekranlar 'Cumhuriyet reklamlarıyla' dolup taşıyor.

Olur. Hem de bal gibi olur. Hatta olmalı...

Cumhuriyetimizin 97'nci yılını coşkuyla kutladığımız şu günlerde ekranlar 'Cumhuriyet reklamlarıyla' dolup taşıyor. Hepsi de birbirinden anlamlı.

Garanti BBWA reklamında Atatürk'ü (temsili) köylüsünden işçisine, memurundan öğrencisine tüm Türk vatandaşlarıyla karşılıklı zeybek oynarken izliyoruz. Dış ses diyor ki: "Kanatların kanatlarımız, adımların adımlarımız..." Gani Müjde reklamdan öyle etkilenmiş ki, sosyal medya hesabından şöyle bir paylaşımda bulunmuş: "Arabayı satıp parasını Garanti BBWA'ya yatırasım var..."

Dyo ise kültürel zenginliğimize, Cumhuriyetimizin birbirinden farklı ve göz alıcı etnik çeşitliliğine vurgu yapmış: "Tüm renkleriyle Cumhuriyet... İlelebet..."

Özel günlerdeki yüreğe dokunan reklamlarıyla bildiğimiz Turkcell, bu bayramı da es geçmemiş. Önce bu vatanın evlatlarına verdiği isimler geçit yapıyor. Gazi, Mustafa, Kemal, Ülke, İlke, İstiklal... En son yeni doğmuş ikizlerin ismini okuyoruz. Vatan, Millet... 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Çukur’da eşcinsel tonlar 02 Aralık 2020 | 271 Okunma Yaşayın kızlar! 01 Aralık 2020 | 86 Okunma Muhabirlere hem alkış hem sitem 29 Kasım 2020 | 68 Okunma Bu ne güzel bir ailedir 28 Kasım 2020 | 217 Okunma Bu sese kulak verin 27 Kasım 2020 | 99 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar