Arkadaşımın aşkısın

Merhum Fecri Ebcioğlu'nun bir Enrico Macias ezgisinden Türkçeye uyarladığı, 1969 yılında Juanito tarafından seslendirilen bir şarkıydı. Şöyle diyordu Juanito şarkının bir bölümünde:

 'Kaderin oyunu mu bu bana / Göstermesin seni bana / Karşımda olsan da bakmam / Arkadaşımı aldatmam / İsterse kalbim ağlasın / Arkadaşımın aşkısın...' Bu şarkı durup dururken aklıma takılmadı. Genç popçu Simge Sağın, geçen hafta ilginç bir itirafta bulundu.
Yediği içtiği ayrı gitmeyen arkadaşının, sevgilisini elinden aldığını, bu yüzden saçlarına bir gecede ak düştüğünü, sinirden duvarları tırmaladığını söyledi. Aslında bu 'En yakın arkadaşını, en yakın arkadaşıyla aldatmak' son zamanlarda çirkin bir moda haline dönüştü. Birlikteyken 'kanka' olanlar, meğer aşk üçgenlerinin iç açılarını hesaplayıp dururlarmış. 'Şunu bir bıraksa da ben kapsam' diye pusuda bekleyenler olduğu kadar, beklemeye tahammülü olmayıp daha ilişki sürerken sevgilisini elinden kapanlar bilinenden daha çokmuş. Diyeceğim o ki; şov dünyası şu sıralar 'dost kazığı' yiyenlerin feryatlarıyla çınlıyor.
İşte 'Arkadaşımın Aşkısın' şarkısını hatırlamam da bu yüzden. Eskiden 'arkadaş aşkının' kutsallığı vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Asker selamı ‘Hitler kafası yaşayanlara’ tokattır 23 Ekim 2019 | 39 Okunma Bu zafer hepimizin 22 Ekim 2019 | 73 Okunma Gizli eğitim kösteği: Özel gün dönemi 20 Ekim 2019 | 51 Okunma Seyirciden ‘Kimse Bilmez’e teşekkür 19 Ekim 2019 | 46 Okunma Temas yok ama adalet de yok 18 Ekim 2019 | 111 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar