Arkadaşımın aşkısın

Merhum Fecri Ebcioğlu'nun bir Enrico Macias ezgisinden Türkçeye uyarladığı, 1969 yılında Juanito tarafından seslendirilen bir şarkıydı. Şöyle diyordu Juanito şarkının bir bölümünde:

 'Kaderin oyunu mu bu bana / Göstermesin seni bana / Karşımda olsan da bakmam / Arkadaşımı aldatmam / İsterse kalbim ağlasın / Arkadaşımın aşkısın...' Bu şarkı durup dururken aklıma takılmadı. Genç popçu Simge Sağın, geçen hafta ilginç bir itirafta bulundu.
Yediği içtiği ayrı gitmeyen arkadaşının, sevgilisini elinden aldığını, bu yüzden saçlarına bir gecede ak düştüğünü, sinirden duvarları tırmaladığını söyledi. Aslında bu 'En yakın arkadaşını, en yakın arkadaşıyla aldatmak' son zamanlarda çirkin bir moda haline dönüştü. Birlikteyken 'kanka' olanlar, meğer aşk üçgenlerinin iç açılarını hesaplayıp dururlarmış. 'Şunu bir bıraksa da ben kapsam' diye pusuda bekleyenler olduğu kadar, beklemeye tahammülü olmayıp daha ilişki sürerken sevgilisini elinden kapanlar bilinenden daha çokmuş. Diyeceğim o ki; şov dünyası şu sıralar 'dost kazığı' yiyenlerin feryatlarıyla çınlıyor.
İşte 'Arkadaşımın Aşkısın' şarkısını hatırlamam da bu yüzden. Eskiden 'arkadaş aşkının' kutsallığı vardı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Karantinada ünlü olmak ne zormuş! 29 Mart 2020 | 120 Okunma Korona için şifalı sayılar 28 Mart 2020 | 180 Okunma Neredesiniz Atatürk sevdalıları? 27 Mart 2020 | 552 Okunma Ne oldu da spor aşığı kesildin Türkiyem? 26 Mart 2020 | 160 Okunma Peki ya bu virüslere ne yapacağız? 25 Mart 2020 | 259 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar