Anneliğin el kitabı: ‘Ağlama Anne’

Son zamanlarda haber bültenleri 'canavar anne' haberlerinden geçilmez oldu. Anne demeye dilimizin varmadığı bazı kadınlar; öz evlatlarını denize, apartman boşluğuna atıyor, tatile gidip evde günlerce aç...

Son zamanlarda haber bültenleri 'canavar anne' haberlerinden geçilmez oldu.
Anne demeye dilimizin varmadığı bazı kadınlar; öz evlatlarını denize, apartman boşluğuna atıyor, tatile gidip evde günlerce aç bırakıyor ya da para karşılığı başka ailelere satıyorlar. Ancak bu insanlık dramlarının arkasındaki gerçekliğe pek gözümüz ilişmiyor. Olan bitenler, bir dakikalık haberler olarak belleğimizin görüntü arşivinde kaybolup gidiyor.
Atv'nin yakında yayına girecek yeni dizisi 'Ağlama Anne' ise bu dramlardan esinlenmiş.
Lise döneminde tek gecelik bir aşk yaşayan 'Alev' daha sonra bunun acısını uzun yıllar çekecektir.
'Alev' o gece hamile kalacak ve çocuğu doğurmak istemeyecek.
Çevresindeki insanların da olayı duyması ile genç 'Alev'in adı 'evlat katili'ne çıkacak. 'Alev' ve 'Adnan'ın kızları 'Zeynep' de bu garip durumun içinde büyüyecek.
Ancak 'Zeynep'e anneliği annesi 'Alev' değil, teyzesi 'Damla' yapacak. Daha sonra da 'Zeynep' ve 'Mert'in aşkına tanık olacağız. Dizide Cansel Elçin ile başrolü paylaşacak olan Birce Akalay, psikolojik sorunları olan ve tedavi gören 'Alev' karakterini canlandıracak.
Süreç Film'in yapımcılığındaki dizinin yönetmen koltuğunda 'Meryem' ve 'Ölene Kadar' dizilerine imza atan Feride Kaytan oturuyor.
Bir dönem grubumuz bünyesinde beraber mesai harcadığımız ve kalemine çok güvendiğim Esin Gök'ün (Son olarak 'Bir Deli Sevda'yı yazmıştı) senaryosunu üstlendiği 'Ağlama Anne', diziler kulvarına adeta ipotek koyan atv'nin yeni dönemdeki önemli kozlarından biri olmaya aday.

YAZININ DEVAMI
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Artık yemiyoruz, başka kapıya... 18 Kasım 2018 | 5.437 Okunma Şiddetten kurtuluş savaşında medyanın ödevi 17 Kasım 2018 | 4.847 Okunma Seda Sayan nasıl ‘metalci’ oldu? 16 Kasım 2018 | 2.711 Okunma Bu ‘Müslüm’e de ödül vermezlerse... 15 Kasım 2018 | 3.726 Okunma Atv ekranı ‘Mor Çatı’ gibi 14 Kasım 2018 | 3.794 Okunma
TÜM YAZILARI