Adalet reformu... Hemen, şimdi...

Kim bilir bunu kaçıncı kez yazıyorum. Adalet mekanizmamız mutlaka bu atıl, dengesiz, belirsiz halinden kurtarılmalı. Adalet reformu hiç vakit kaybetmeden, TBMM'deki tüm partilerin gönüllü katılımı ve...

Kim bilir bunu kaçıncı kez yazıyorum. Adalet mekanizmamız mutlaka bu atıl, dengesiz, belirsiz halinden kurtarılmalı. Adalet reformu hiç vakit kaybetmeden, TBMM'deki tüm partilerin gönüllü katılımı ve desteğiyle hazırlanıp, bir an önce hayata geçirilmeli.
Elmalı olayının detaylarını burada yazmak niyetinde değilim. Ama çocuklarımızı koruyamıyoruz. Koruyamadığımız gibi onlara yönelik tecavüz olaylarının (Dikkat edin, taciz ya da istismar diyerek yumuşatmıyorum) adli takibini de yapamıyoruz.
Çocuklar ağaç çizmeli, çiçek çizmeli... Onların çizdiklerine bakarken tüylerimiz ürpermemeli.
Son yazımda "Aç gözünü adalet heykeli, 'Nasıl olsa görmüyor' diyerek sana tecavüz ediyorlar" diye yazmıştım. Adalet heykelinin gözünün bağını çözmek yetmeyecek belli ki. Ona 'katarakt ameliyatı' da yapmalıyız.

Çocukların hayatı pul olunca...
Şu hayatın bize ettiği oyuna bakar mısınız? Türkiye, Elmalı'da yıllar boyu anne babasının...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vah Japonların haline!.. 05 Eylül 2021 | 205 Okunma Peki hırsızın hiç mi suçu yok? 04 Eylül 2021 | 68 Okunma Atv’den gündüz kuşağına ipotek 03 Eylül 2021 | 157 Okunma Bu da umut aşısı 02 Eylül 2021 | 58 Okunma İşte benim Spor Bakanım 01 Eylül 2021 | 153 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar