ÇOK OKUNAN YAZARLAR

A Haber’in büyük başarısı

Kolay iş mi? Neredeyse yayına başladığı ilk günden bu yana bağımsız reyting ölçümleri baz alındığında Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı olmayı başaran ve daha da önemlisi bunu 'sürdürülebilir' kılıp yıllardır asla ikinciliğe düşmeyen a Haber, dün yedinci kuruluş yıl dönümünü kutladı .

Yüksel Aytuğ
Yüksel Aytuğ Sabah Gazetesi
27 Nisan 2018 | 141
Kolay iş mi? Neredeyse yayına başladığı ilk günden bu yana bağımsız reyting ölçümleri baz alındığında Türkiye'nin en çok izlenen haber kanalı olmayı başaran ve daha da önemlisi bunu 'sürdürülebilir' kılıp yıllardır asla ikinciliğe düşmeyen a Haber, dün yedinci kuruluş yıl dönümünü kutladı.
Aslında a Haber'in yaptığını sadece 'iyi habercilik' olarak nitelemek, emek veren herkese büyük haksızlık olur. Tıpkı Kurtuluş Savaşı öncesinde olduğu gibi, yedi düvelin topluca üzerimize çullandığı, siyasi, askeri ve ekonomik silahların topunun üzerimize doğru ateşlendiği şu zor günlerde a Haber, mücadelenin medya cephesini açmıştır.
Pek çok rakibinin sadece ajanslardan gelen rutin haberlere bel bağladığı bir dönemde, her gün en az üç özel haber bombası patlatan, sadece haberleriyle değil yorum ve analizleriyle de adeta bir 'uyandırma servisi' görevi üstlenen, 15
Temmuz'dan Afrin harekatına kadar sahada adeta 'habercilik nöbeti' tutan a Haber; gerçekten de kutlanmayı hak ediyor. Zaten onu yıllardır zirvede tutan seyircinin teveccühü de bu başarıyı belgeliyor.
Bu vesile ile demokrasinin habercilik cephesinde mevzilenip önemli bir saha görevi icra eden a Haber'in komutanı Abdülhalik Çimen ve 'silah arkadaşlarını' bir kez daha tebrik ediyorum. Devamını Oku
Diğer Yazıları
DAHA FAZLA SONUÇ GÖSTER