Zorla güzellik

Her şey çok güzel olacak diyenlere “zorla güzellik” dayatıyorlar!

Ekrem İmamoğlu’nu destekleyen sanatçıları isim isim fişliyorlar, tehdit ediyorlar, dizilerde rol almasınlar diye televizyonlara baskı yapıyorlar, kazandıkları ödülleri geri alıyorlar, konserlerini yasaklıyorlar, bu şehre giremezler diyen belediye başkanı bile var.

50’li yılların başı…
İktidarı ele geçirenlerin iktidar sarhoşluğuyla başının döndüğü yıllar.
Bursa’nın ünlü Çelik Palas otelinde cumartesi akşamları orkestra eşliğinde keyifli anlar yaşanıyor. Birbirinden zarif hanımlar, şık beyler, dans ediliyor. Yemekle başlayan müzik, o günkü yasalar gereği makul bir saatte sona eriyor.
İşte gene böyle neşeli bir gecenin finalinde, solist kapanış selamını veriyor, orkestrası adına salondakilere teşekkür ederek, enstrümanları toplatmaya başlıyor ki… O da ne?
Arka masalardan tehditkar bir ses yükseliyor: Devam edinnn!
Herkes dönüp o yöne bakıyor, güya takım elbiseli ama, yaka bağır açık, erkek erkeğe oturan dört tip.
Tatsızlık çıkmasın diye orkestra tekrar yerine oturuyor, solist tangoya başlıyor, papatya gibisin beyaz ve ince…
Tango bitiyor.
Çile bitmiyor.
Az önce devamm diyen herif, bu defa elini devam devamm manasında sallıyor, “devam edin dedim, duymadınız mı” diye bağırıyor.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ateşkes yaparak destan yazdık! 19 Ekim 2019 | 7.248 Okunma Mektup 18 Ekim 2019 | 8.516 Okunma Bunlara milli demek, milli duygularımıza hakaret... 17 Ekim 2019 | 14.465 Okunma Şam’a namaz kılmaya gidecektik şam’ar oğlanı olduk 16 Ekim 2019 | 16.237 Okunma İnsan olan unutmaz’dı 15 Ekim 2019 | 8.348 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar