Zincir market

Şirketiniz olsa, o şirketin başına kocasının şirketinden mal alan ticaret bakanını mı koyarsınız, Migros’un ceo’sunu mu?Bu ülkenin hem denizcilik müsteşarı, hem kültür müsteşarı...

Şirketiniz olsa, o şirketin başına kocasının şirketinden mal alan ticaret bakanını mı koyarsınız, Migros’un ceo’sunu mu?

Bu ülkenin hem denizcilik müsteşarı, hem kültür müsteşarı, hem turizm müsteşarı olan, o işi bilsin bilmesin, hem ulaştırma bakanı, hem milli savunma bakanı, hem milli eğitim bakanı, hem Tbmm başkanı olan kişi, Carrefour’da genel müdür olabilir mi?

Güreşçiyi devlet bankasının yönetim kuruluna koydular, bütün basın “şok haber” diye duyurdu, halbuki aynı güreşçiyi Şok’ta işe alırlar mı?

Bakkal kasasına oturtulmayacak tipleri, devletin en tepesine oturtuyorlar, zincirleme fahiş hatalarla fahiş sonuçlara sebep oluyorlar, sonra çıkıp zincir marketleri suçluyorlar.

Üç kuruşluk tırışkadan maskeyi dağıtmayı beceremediniz birader…

Ama o zincir marketler her gün yüzbinlerce çeşit ürünü Türkiye'nin en ücra köşelerine taze olarak götürüp raflarına koymayı başarıyor.

Herhangi bir zincir marketin pazarlama ekibini görevlendirsek, en geç yarım saat içinde satınalma/tedarik/lojistik planlarını yapıp, maskeleri en geç iki gün içinde köylere bile elden dağıtmazlar mıydı?

...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
10 büyükelçi 26 Ekim 2021 | 6.270 Okunma Aaron Goldsmith 24 Ekim 2021 | 4.245 Okunma Gri 23 Ekim 2021 | 2.078 Okunma Kıbrıs 22 Ekim 2021 | 4.297 Okunma Yaşasın... Angola’ya vizesiz gidebileceğiz 21 Ekim 2021 | 3.809 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar