Çözüm sebep, sorun neticedir

Sözcü Gazetesi Yazarı Yılmaz Özdil'in bugünkü (17.06.2022)''Çözüm sebep, sorun neticedir'' başlıklı yazısı.

Bazı okurlar soruyor…

“Hep sorunları yazıyorsunuz, çözüm önerileriniz nedir?”

Nacizane çözüm önerilerimi sıralayayım.

Mesela, ekonomik krize çözüm arıyorsanız, asrın liderimizin önerdiği gibi “şükürsüzlük etmeyeceksiniz, şükredeceksiniz” canım kardeşim!

Maaşımla ay sonunu getiremiyorum diyorsanız, Akp milletvekili Uğur Aydemir'in çözüm önerisine kulak vereceksiniz… “Paranızın bittiği zamanlar olabilir, paranız kalmayabilir, başınızı bir kaldırın, şu yolların güzelliğine bakın, gözünüz gönlünüz açılır” canım kardeşim.

Hayat pahalılığına çözüm arıyorsanız, Akp milletvekili Zülfü Demirbağ'ın önerisini tavsiye ederim… “Ekonomik sıkıntı çekiyorsak, iki kilo yerine yarım kilo et alın, domatesi iki kilo almayın, iki tane alın, biber alacaksanız, bir kilo yerine üç tane alın.”

Veya, 30 lira olan mazota çözüm arıyorsanız, Akp milletvekili Veysel Eroğlu'nun önerdiği gibi “dua edin, bol akaryakıt çıksın.”

Doğalgaz faturasını ödeyemiyorsanız, Akp'nin enerji bakanı Fatih Dönmez'in çözüm önerisi gayet makul… “Kombiyi kısın” canım kardeşim.

Şeker bulamaz hale geldiyseniz, çözümü hazır… Akp milletvekili Mustafa Savaş'ın önerdiği gibi “çayı şekersiz içseniz ne olur” yani.

Pirinç alamıyorsanız, çözüm önerisi olarak Akp'nin tarım bakanı Mehdi Eker'i dinleyin, “bulgur yiyin.”

Peki, domates nasıl oluyor da yaz ortasında bu kadar pahalı diye merak ediyorsanız, Akp milletvekili Nihat Zeybekçi'nin izah ettiği gibi “domatese itibar kazandırdığımız için”dir, canım kardeşim.

Dolar?

Binali Yıldırım'ın çözüm önerisi güzeldi, “dolsa nolur dolmasa nolur.”

Nureddin Nebati daha güzel bir çözüm önerisi getirdi, “Türk Lirası en zayıf durumunda, düşebilecek en düşük seviyeye düştü, daha ineceği yer yok, vatandaş rahat olsun.”

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Mukaddime 06 Temmuz 2022 | 3.254 Okunma Gerçekti hayal oldu 05 Temmuz 2022 | 2.209 Okunma İzninizle... 02 Temmuz 2022 | 216 Okunma Allah’tan memleketin başında Tayyip Erdoğan var, yoksa Tayyip Erdoğan mahvedecek memleketi 01 Temmuz 2022 | 3.499 Okunma Jelibon 30 Haziran 2022 | 3.960 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar