Ergenekon Kumpası ve Memur-Sen (III)

MEMUR-SEN GENEL BAŞKANI’NIN SAHİP ÇIKTIĞI FETULLAHÇI SAVCI Ahmet Gündoğdu, 2009 yılı başlarında Gümüşhane’de yaptığı bir başka konuşmada, Ergenekon’un Fethullahçı Savcısı Zekeriya Öz’e sahip çıkılmasını istedi:

“1924 Anayasası ile millete verilen yetkinin 1980 Anayasası ile geri alınmış olmasına itirazımızı yüz binlerle alanlarda dillendirdik. Bizim, Meclis’ten (TBMM) bütün siyasi partilerden beklentimiz, Türkiye’nin antidemokratik yapılanmalarından kurtulması için, sırtındaki kamburlardan kurtulması için hukukun üstünlüğüne inanarak her türlü çeteleşmenin üzerine gitmeleridir. İktidardan beklentimiz Ergenekon savcılarını yalnız bırakmamasıdır. Şemdinli Savcısı’na yapılan yanlışlığın bu savcılara yapılmamasıdır. Geçmişte hangi görevde bulunmuş olursa olsun, demokratik, laik, sosyal hukuk devleti ilkelerinden hukuka ve demokratikleşmeye zarar vermiş kişiler kim olursa olsun bunların sonuna kadar üzerine gidilmesini önemsiyoruz.” (Memur-Sen Gazetesi, Mart-Nisan 2009)


MEMUR-SEN BAŞKANLAR KURULU BİLDİRİSİ

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 118 Okunma Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 41 Okunma Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 31 Okunma Ahiler ve mevlana 14 Ekim 2019 | 164 Okunma Türk-İş geçmişte neleri savunuyordu? Emek platformu programı 12 Ekim 2019 | 45 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar