Ergenekon kumpası ve Memur-sen (ı)

Ergenekon kumpası sona erdi.

Bu ve benzeri davaların, ABD emperyalizminin aleti olan Fetullahçı casusluk ve terör örgütünün ve onunla işbirliği yapan yerli güçlerin Türkiye’ye, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve İşçi Partisi’ne yönelik büyük ve kapsamlı bir saldırısı olduğu yargı kararlarıyla ortaya çıktı. 

Şimdi geriye dönüp, bu saldırının devam ettiği yıllarda kimlerin ne söylediğini hatırlamakta yarar var. Tarihçinin görevi başkalarının unuttuklarını veya unutulmasını istediklerini hatırlamak ve hatırlatmaktır. Ben tarihçi değilim, ancak sendikacılık tarihiyle yakından ilgilenmeye çalışan bir kişiyim. Ergenekon kumpası konusunda bazı sendikaların zamanında neler söylediğini hatırlatmak görevini yapması gerekenlerden biri olduğumu düşünüyorum.
Memur-Sen’in Ergenekon kumpası konusundaki açıklamalarını hatırlatacağım. Bu açıklamaları yapanlar acaba günümüzde son yargı kararıyla ne diyecekler?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 118 Okunma Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 41 Okunma Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 31 Okunma Ahiler ve mevlana 14 Ekim 2019 | 165 Okunma Türk-İş geçmişte neleri savunuyordu? Emek platformu programı 12 Ekim 2019 | 45 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar