Ergenekon kumpası ve Memur-sen (ı)

Ergenekon kumpası sona erdi.

Bu ve benzeri davaların, ABD emperyalizminin aleti olan Fetullahçı casusluk ve terör örgütünün ve onunla işbirliği yapan yerli güçlerin Türkiye’ye, Türk Silahlı Kuvvetleri’ne ve İşçi Partisi’ne yönelik büyük ve kapsamlı bir saldırısı olduğu yargı kararlarıyla ortaya çıktı. 

Şimdi geriye dönüp, bu saldırının devam ettiği yıllarda kimlerin ne söylediğini hatırlamakta yarar var. Tarihçinin görevi başkalarının unuttuklarını veya unutulmasını istediklerini hatırlamak ve hatırlatmaktır. Ben tarihçi değilim, ancak sendikacılık tarihiyle yakından ilgilenmeye çalışan bir kişiyim. Ergenekon kumpası konusunda bazı sendikaların zamanında neler söylediğini hatırlatmak görevini yapması gerekenlerden biri olduğumu düşünüyorum.
Memur-Sen’in Ergenekon kumpası konusundaki açıklamalarını hatırlatacağım. Bu açıklamaları yapanlar acaba günümüzde son yargı kararıyla ne diyecekler?

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
FETÖ’nün sendikal ayağına ne oldu? 19 Ağustos 2019 | 479 Okunma Sendikalaşmada kaçırılmış bir fırsat 06 Ağustos 2019 | 119 Okunma Kamu kesimindeki üniversiteli işçilerin sorunları 05 Ağustos 2019 | 127 Okunma Kamuda örgütlü işçi sendikalarının büyük sorunu 03 Ağustos 2019 | 50 Okunma 15-16 Haziran olaylarında DEV-GENÇ’in rolü 30 Temmuz 2019 | 124 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar