Ergenekon kumpası ve KESK (II) KESK Genel Sekreteri Emirali Şimşek’in hezeyanları

Kesk Genel Sekreteri Emirali Şimşek, 26 Ocak 2009 günü http://www.yuksekovahaber.com/news_detail.php?id=11365 sitesinde yayımlanan açıklamasında Ergenekon kumpasıyla ilgili çok ilginç iddialarda bulundu.

Bu açıklamanın tümünü, kıyıda köşede kalıp unutulmaması için, aşağıda veriyoruz:

“Ergenekon Karartılmamalı, Bütün Karanlık İlişkileri, Kime ve Nereye Kadar Uzandığına Bakılmaksızın Açığa Çıkarılmalıdır

“Bugün yürütülmekte olan ve devlet içindeki karanlık ilişkileri bir boyutuyla ortaya koyan Ergenekon Davası ülkemizin toplumsal muhalefet tarihi açısından kritik önemdedir.

Ergenekon toplumsal zihniyetimizi Türk-İslam Sentezi etrafında şekillendirmeye çalışan, özgürlük, eşitlik, barış taleplerini bastırma gayreti içinde olan, insan haklarını tanımayan bir devlet anlayışının doğal sonucudur.

“Ergenekon ülkemizde 6-7 Eylül 1955’den bu yana örgütlü, sistemli, planlı bir şekilde provokasyonlar, sabotajlar, katliamlar, işkenceler, infazlar gerçekleştirmiş ve neredeyse 60 yıldır sürmekte olan bir politikanın sorumlusu ve uygulayıcısıdır.  

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 109 Okunma Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 38 Okunma Hükümet ücretlere nasıl müdahale eder? 15 Ekim 2019 | 23 Okunma Ahiler ve mevlana 14 Ekim 2019 | 151 Okunma Türk-İş geçmişte neleri savunuyordu? Emek platformu programı 12 Ekim 2019 | 43 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar