Yakın tarihten bir pragmatizm hikayesi

Geçen hafta arşivlerden güncel siyasete taşınan ilginç bir tartışma yaşandı. İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in 1996 yılında Refah-Yol Hükümeti’nin İçişleri Bakanı iken Mehmet...

Geçen hafta arşivlerden güncel siyasete taşınan ilginç bir tartışma yaşandı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener’in 1996 yılında Refah-Yol Hükümeti’nin İçişleri Bakanı iken Mehmet Ali Birand’ın 32. Gün programına verdiği röportajın kamera arkası görüntüleri yanlışlıkla 32. Gün’ün arşiv hesapları tarafından yayınlandı.

Facebook’a yüklenen kamera arkası görüntülerde Akşener, kısık sesle Birand’la off the record olarak şöyle diyordu:

“Siz taşıyabilir misiniz işini beceremeyen insanları? O soruyu hiç sormadılar. Ben kadın kolları genel başkanlığımda 8 ayda 45 il gezmişim. Refah-Ana koalisyonunu ben yıktım. Kadınlarla yıktım. 50 kadını dökemediler. Ben iyi bir örgütçüyüm. Hedefim teşkilatta yürümekti. Bakanlık da oradan çıktı. İzleyin, hatırlayın o Ramazan Bayramı, geçtiğimiz şeker bayramı dönemini, görüşmeler esnasını. Bekleyelim görelim.”

40 yaşında İçişleri Bakanı olan Akşener’in Çiller’e yakınlığı yüzünden paraşütle bakanlığa getirildiği eleştirilerine karşı siyasi kariyerini anlattığı bu 26 yıllık arşiv görüntüsü, bir anda iktidara yakın medya ve sosyal medya hesaplarında haber oldu.

“Akşener 28 Şubat’ta Refahyol’u nasıl yıktığını...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Vox Populi, Vox Dei 05 Aralık 2022 | 85 Okunma Kalabalık çarpması 03 Aralık 2022 | 211 Okunma Muhalefeti enfekte eden pelikan virüsü mü? 30 Kasım 2022 | 600 Okunma Stadyumun adı ne olsun? 28 Kasım 2022 | 78 Okunma O fotoğraftan neden o kadar rahatsız olmadılar? 26 Kasım 2022 | 903 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar