Trajik bir fars hikayesi...

Televizyonda bir emekli hava korgeneral konuşuyor, kendinden çok emin: “İran’daki iktidarı sıkıştırmak terör örgütleri tarafından uçağın düşürdüğüne inancım çok büyük.

Boeing firması  ne derece doğruyu söyleyecek. Efendim bir anda ağız birliği etmiş Kanada Başbakanı’nın, İngiltere Başbakanı’nın ‘İran füzesi düşürdü’ diye açıklama yapması daha da şüpheleri artırıyor.   Başka bir kanalda konuşan başka bir emekli hava tümgenerali ise daha net:  “ABD Başkanı, Ukrayna Devlet Başbakanı, Kanada Başbakanı ve İngiltere tarafından yapılan, uçağın füzeyle düşürülmüş olma ihtimali hakkında açıklamalar var. Uçakla ilgili daha araştırmalar bitmemişken böyle bir açıklama yapmak gerçekten psikolojik harekatın bir parçası. . İran'ın, ABD'ye karşı yaptığı üs saldırısını ikinci plana atmak için yapılmaya çalışılan bir psikolojik harekattır. Bunu çok net olarak söyleyebilirim. ” Televizyon tartışmalarında bazı ‘uzman’lar, sosyal medyada pek çok kişi de aynı fikirdeydi. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Sen de evet diyor musun Vladimir kardeşi 20 Ocak 2020 | 570 Okunma O depremin öncü sarsıntıları... 18 Ocak 2020 | 982 Okunma “Kahrolsun Salı günleri!” 15 Ocak 2020 | 552 Okunma Trajik bir fars hikayesi... 13 Ocak 2020 | 945 Okunma ‘Çökmekte olan’ Batı’dan bir ahlaki tart 11 Ocak 2020 | 582 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar