Putin’in büyük dehası!

Kaliningrad, Rusya'nın Rusya ile kara bağlantısı olmayan, Litvanya ile Polonya arasında kalmış Baltık Denizi kıyısındaki şehri.Dün Kaliningrad’ın Valisi Alikjanov, Twitter hesabından bir harita...

Kaliningrad, Rusya'nın Rusya ile kara bağlantısı olmayan, Litvanya ile Polonya arasında kalmış Baltık Denizi kıyısındaki şehri.

Dün Kaliningrad’ın Valisi Alikjanov, Twitter hesabından bir harita paylaştı.

Harita Moskova’dan kalkan bir Rus uçağının Kaliningrad’a gelebilmek için kat etmesi gereken yeni rotayı gösteriyordu.

Yeni rotaya göre bir Rus iç hatlar uçağı Moskova’dan Kaliningrad’a gidebilmek için Baltık Denizi’ne kadar çıkıp, oradan uluslararası hava sahasını kullanarak Kaliningrad’a ulaşabiliyordu.

Yolculuğu bir saat uzatan bu rota değişikliğinin sebebi Rus uçaklarına Avrupa’da kapatılan hava sahaları.

Henüz Avrupa Birliği, hava sahasını kapatma kararı vermeden İngiltere ile birlikte Rus uçaklarına hava sahalarını ilk kapatan ülkeler listesi de oldukça dikkat çekiciydi:

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Siyasette öfke baldan tatlı mıdır? 29 Haziran 2022 | 96 Okunma 150 yıldır oradalar ve orada kalacaklar… 26 Haziran 2022 | 811 Okunma Ankara nasıl Alabama oldu? 20 Haziran 2022 | 84 Okunma Ya sınavda sorular çalışmadığınız yerden çıkarsa? 15 Haziran 2022 | 95 Okunma Hangi Osman’ın itibarı iade edilsin? 13 Haziran 2022 | 235 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar