Neden ‘iyi’ olmadı?

Karar Gazetesi Yazarı Yıldıray Oğur'un bugünkü (14.09.2022)''Neden ‘iyi’ olmadı?'' başlıklı yazısı.

İYİ Parti Lideri Meral Akşener, Fox Tv’de katıldığı yayında CHP ile girdikleri HDP tartışması için “kendilerine parmak sallayan kanaat önderlerini” suçladı:

“Muhalefetin içinde HDP’yle bizim yan yana gelmemiz gerektiğini iddia eden yapı, bize parmağını sallıyor. Kavramsal olarak son derece aşağılayan, bizlere çok çirkin tavırlar koyan, ciddi tavırlar koyan gerçekten kötü bir dille bir yapı var. Muhalefeti de tanzim ettiğini düşünen tırnak içi kanaat önderleri diyelim adına. Bunlar da HDP’nin bütün Kürtlerin temsilcisi olduğunu iddia ediyorlar. Biz başka siyasi partilerin başka partilerle olan tutumuna karışmamız, hakaret etmemiz yok. Onların ilişkilerine saygı duyuyoruz bizim de tutumumuza saygı duyulmasını bekliyoruz. Geçen eylülde de aynı çerçeve içinde bir linç yemiştik, şimdi de linç festivali başladı. Bu konuyla ilgili Kılıçdaroğlu’yla herhangi bir konuşmamız olmadı. CHP’nin sistemiyle alakalı değil bu. CHP kurumsal olarak, bir açıklama yaptı. Biz de onu kabul ettik ama tahkim etmek isteyen, kendini solcu ve CHP’nin asli unsuru kabul eden bir grup var. Tırnak içinde kanaat önderi.”

Meral Hanım daha önce de kendilerine parmak sallayan kanaat...

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Aile Whatsapp gruplarından İtalya’nın başına 26 Eylül 2022 | 476 Okunma Farah Diba’nın ülkesine ne oldu? 24 Eylül 2022 | 43 Okunma Central Park’taki Türkiye… 19 Eylül 2022 | 2.573 Okunma O fotoğrafa nasıl girdik? 17 Eylül 2022 | 2.979 Okunma Neden ‘iyi’ olmadı? 14 Eylül 2022 | 3.763 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar