Kundakçılık mı fırsatçılık mı?

Geçtiğimiz hafta perşembe günü (9 Ekim) önce Hatay’ın Belen ilçesinde, ertesi gün de komşu İskenderun ile Arsuz’da başlayan ve yerleşim yerlerini tehdit eden orman yangınları herkesi korkuttu.Hatay Valiliği, 9 Ekim’deki ilk açıklamasında...

Geçtiğimiz hafta perşembe günü (9 Ekim) önce Hatay’ın Belen ilçesinde, ertesi gün de komşu İskenderun ile Arsuz’da başlayan ve yerleşim yerlerini tehdit eden orman yangınları herkesi korkuttu.

Hatay Valiliği, 9 Ekim’deki ilk açıklamasında Belen’deki yangının trafo patlaması yüzünden çıktığını ve şiddetli rüzgarın etkisiyle büyüdüğünü açıkladı:

http://www.hatay.gov.tr/basin-aciklamasi2020-23

Ertesi gün ise valilik ikinci bir açıklama daha yaparak “Yangında sabotaj ihtimaliyle ilgili gözaltına alınan şahıslar olup konuyla ilgili soruşturma devam etmektedir. Henüz sabotaj ile ilgili kesin bir bilgiye ulaşılamamıştır. Hem yangının seyrini hem de sabotaj ihtimalini araştırmak için bölgemizde İHA’ lar görev yapmakta kolluk kuvvetlerimizde kapsamlı bir şekilde konuyu araştırmaktadır” dedi. 

http://www.hatay.gov.tr/basin-aciklamasi10102020

İlk gün bahsedilmeyen sabatoj ihtimalini ikinci gün güçlendiren iki faktör oldu.

Yangın sadece trafo bölgesiyle sınırlı kalmamış eş zamanlı olarak önce Belen, ardından Arsuz ve İskenderun’da birbirinden farklı noktalarda orman yangınları çıkmıştı.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Devlet iplerinden kurtulunca... 19 Ekim 2020 | 12.003 Okunma Kundakçılık mı fırsatçılık mı? 14 Ekim 2020 | 338 Okunma Ulusalcılık nasıl resmi ideoloji oldu? 12 Ekim 2020 | 1.068 Okunma Bir el çanıyla anayasal düzeni devirmeye teşebbüs... 10 Ekim 2020 | 172 Okunma Üzerimize sürülen makam aracı... 05 Ekim 2020 | 3.100 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar