Hiçbir şey olmadıysa bile kesinlikle bir

Geçen hafta İstanbul Anadolu Cumhuriyet Başsavcılığı, hak ettiği kadar ilgili çekmeyen bir karar verdi.  

Başsavcılık, 31 Mart seçimlerinde usulsüzlük yaptıkları iddiasıyla, Yüksek Seçim Kurulu’nun İstanbul seçimlerini iptal ederek haklarında suç duyurusunda bulunduğu Anadolu Yakası’ndaki 10 ilçenin İlçe Seçim Kurumu müdürleri ve yedi seçim kurulu memuru hakkında “takipsizlik” kararı verdi.

YSK’nın 6 Mayıs 2019 tarihli İstanbul seçimlerini iptal kararında haklarında suç duyurusunda bulunduğu Avrupa yakasındaki İlçe Seçim Kurulu müdürleri ve memurları hakkında da benzer bir soruşturma yürütülüyor. 

Ayrıca yine YSK’nın haklarında suç duyurusunda bulunduğu İlçe Seçim Kurulu başkanı olan hakimlerin soruşturmasına da HSK bakıyor. 

Ama bu verilen takipsizlik kararı diğer soruşturmaların da akıbeti hakkında bir fikir veriyor. Yine de burası Türkiye, belki de İstanbul’un yerli ve milli Anadolu yakasında olmayan usulsüzlük, dış güçlere daha yakın olan Avrupa yakasında oldu denir, belli olmaz. 

Bazı gazetelerde haber dahi olmayan bu kararın ne anlama geldiğini anlamak için çok gerilere değil, bundan sadece 6 ay öncesine gitmek yeterli. 

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Ya toplumsal sözleşme ne olacak? 03 Ağustos 2020 | 176 Okunma Ey oğul, Osman Bey... 29 Temmuz 2020 | 2.058 Okunma Nerede o eski CHP? 27 Temmuz 2020 | 750 Okunma Peki, Ayasofya bundan sonra dolacak mı? 25 Temmuz 2020 | 486 Okunma Ne yani internet denetimsiz mi kalsın? 22 Temmuz 2020 | 293 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar