Has ipek kendini kırdırmaz

Dış politikada diplomasi kitaplarını kapatıp sürekli tarih kitapları açık dolaşınca bütün dönemsel, geçici çatışmalar, karşı karşıya gelişler, ezeli ve ebedi mücadelelere dönüyor.

“Bir aydır Doğu Akdeniz’de araştırmalarını sürdüren Oruç Reis, kablolarını toplayarak Antalya limanına döndü.”

Dün Yeni Şafak gazetesinin haberi sayesinde, sekiz savaş gemisi eşliğinde Doğu Akdeniz’e doğru yola çıkışı ve ilerleyişi canlı yayınlarla an ben an aktarılmış Oruç Reis’in Antalya Limanı’na döndüğü duyuldu.

Gazetenin haberine göre “Geminin limana döndürülmesi kararı, bölgesel sorunların barışçıl çözümü kapsamında diplomasiye fırsat tanımak açısından atılmış bir adım olarak görülüyor.”

Yunanistan Başbakanı, bu adımdan duyduğu memnuniyeti ifade ederken, hükümetten ise saatler sonra Enerji Bakanlığı’ndan yazılı ve düşük profilli bir açıklama geldi ve “geminin aylık planlı bakım ve personel değişimi için limana geri döndüğünü” söylendi.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Zor zamanlarda ‘pisleşmeme’ ahlakı 30 Eylül 2020 | 553 Okunma “Gelinen aşama itibarıyla” 26 Eylül 2020 | 245 Okunma Jurnalciler yeniden bildiriyor 23 Eylül 2020 | 691 Okunma Challenger neden infilak etmişti? 21 Eylül 2020 | 794 Okunma Müge Anlı nasıl en ‘güvenilir’ yargı kurumu haline geldi? 19 Eylül 2020 | 1.504 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar