Erozyona karşı mücadele eden silahlı bir izci örgütü

1994 yılı Kasım ayında gazeteler okuyucularına büyük başlıklarla bir haber verdiler. Köyleri yakılan 10 muhtar Meclis’te Başbakan Çiller’le görüşmüş, “Köyümüz...

1994 yılı Kasım ayında gazeteler okuyucularına büyük başlıklarla bir haber verdiler. Köyleri yakılan 10 muhtar Meclis’te Başbakan Çiller’le görüşmüş, “Köyümüz yakılırken helikopterlerden yakanlara yardım atıldı” diyen muhtarlara Çiller şöyle demişti: “Gözlerimle görsem inanmam, PKK’nın helikopterleri olabilir.”
O yıllarda yakılan yüzlerce köy hakkında gazetelerde çıkmış en büyük haber bu olabilir: “PKK’nın helikopterleri yapmıştır.”
Bu açıklamayla dalga geçen PKK’ya yakın bir dergi kuyruğuna PKK yazılmış bir helikopter fotoğrafının altına şöyle yazmıştı “PKK savaşta kahramanlık gösteren gerillalarını yılda iki defa turistik bir gezi için Aspendos’a gönderiyor."
O gün devletin her türlü akla zarar açıklamasına inanan medyanın bir kısmı bugün aynı geleneği PKK için sürdürüyor.
PKK’nın medya propagandasının merkez medyada bir habere, yoruma dönüşmesi an meselesi. Son örnek en az Çiller’in PKK helikopteri kadar gülünçtü.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Türkiye “büyük Azerbaycan” olur mu? 30 Kasım 2021 | 37 Okunma Ekonomik kriz “bağımsızlığın” bedeli mi? 22 Kasım 2021 | 3 Okunma Fırsatçılar için fırsatlar ülkesi…. 28 Haziran 2021 | 107 Okunma Ya provokasyon değilse... 21 Haziran 2021 | 98 Okunma Hrant Dink’in onca emeğinden sonra... 26 Nisan 2021 | 42 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar