En iyi ittifak formülü: “Oy oranları hesaplanamasın”

Bir adet cumhurbaşkanı adayını belirleme engelini yaralı bereli olarak atlatan muhalefetin önünde yeni sınav; 600 milletvekili adayını belirlemek.Cumhurbaşkanı adayı kadar gündemde değil ama Meclis seçimlerindeki...

Bir adet cumhurbaşkanı adayını belirleme engelini yaralı bereli olarak atlatan muhalefetin önünde yeni sınav; 600 milletvekili adayını belirlemek.

Cumhurbaşkanı adayı kadar gündemde değil ama Meclis seçimlerindeki ittifak da kritik.

Sadece muhalefet için değil, iktidar için de.

Yeniden Refah, HÜDA-Par, DSP, ANAP Cumhur İttifakı’na herhalde denildiği gibi ülkenin bekası için girmiyor.

ANAP ve DSP’yi tıpkı BBP gibi AK Parti listelerinden bir milletvekili adaylığıyla ikna etmek kolay ama aynısını seçimlerde varlığını göstermek isteyecek Yeniden Refah ve HÜDA-Par’a yapmak zor.

Özellikle Cumhurbaşkanlığı seçiminde Erdoğan’a oy verecek Yeniden Refah, Cumhur İttifakı adı altında görünecek logosuyla AK Parti’ye bir ders vermek isteyen seçmenler için bir adres olabilir. Bu da AK Parti’nin işine gelmez.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Montajsız, ham görüntüler… 27 Mayıs 2023 | 647 Okunma Ya ümmetin Türkiyeli evlatları? 22 Mayıs 2023 | 1.027 Okunma Sahiden öyle mi oldu? 20 Mayıs 2023 | 885 Okunma Gidemeyenlerin ülkesi…. 17 Mayıs 2023 | 149 Okunma Mümkün mü? 15 Mayıs 2023 | 707 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar