Bu yaz tatile nereye gidemesek?

Okullar kapandı, havalar ısındı. Türkiye’de henüz bir yazlığı olmayan orta sınıf ailelerin evlerinde bu aralar tek bir gündem var.Bu yaz tatile bir yere gidebilecek miyiz?Ailece tatile gitmek Türkiye’de orta ve üst...

Okullar kapandı, havalar ısındı. Türkiye’de henüz bir yazlığı olmayan orta sınıf ailelerin evlerinde bu aralar tek bir gündem var.

Bu yaz tatile bir yere gidebilecek miyiz?

Ailece tatile gitmek Türkiye’de orta ve üst sınıf ailelerde kitlesel turizmin son 40 yılda yaygınlaşmasıyla oturmuş bir gelenek.

Özellikle son 20 yılda milli gelirin yükselmesi, uçak yolculuğunun lüks olmaktan çıkması, otoyolların ve araba sayısının artması, otel seçeneklerinin çoğalması ve tabii şehirleşme ve yoğun çalışma temposuyla tatil bir alışkanlık ve ihtiyaç haline geldi.

Son üç yazı pandemi yasakları yüzünden tatilsiz geçirenler, maske ve mesafe kısıtlarının kalktığı bu yazı iple çekiyorlardı.

Ama tatil planları yapmak için bilgisayarlarının başına oturanlar ülkenin enflasyon gerçeğiyle sert bir yüzleşme yaşadılar.

YAZININ DEVAMI
ÇOK OKUNAN YAZARLAR
YAZARIN DİĞER YAZILARI
Maksat üzüm yemek değil, liberal dövmek olunca… 18 Ağustos 2022 | 56 Okunma 21 yıl sonra AK Parti neden hala birinci parti? 15 Ağustos 2022 | 380 Okunma Galiba doğru cevap e, yani hiçbiri… 09 Ağustos 2022 | 65 Okunma Şemsin Türkiye çevresindeki 360 derecelik dönüşü 05 Ağustos 2022 | 97 Okunma “Tunus’ta görkemli laiklik zaferi” derken… 30 Temmuz 2022 | 273 Okunma
TÜM YAZILARI
Yorumlar